Blefaroplasti (Göz Kapağı Estetiği) Nedir? Nasıl Yapılır?

FORGOT YOUR DETAILS?

Blefaroplasti
(Göz Kapağı Estetiği) Nedir? Nasıl Yapılır?

alt-üst göz-kapağı estetiği

Göz kapağı estetiği, yaşlanmaya bağlı veya genetik kaynaklı göz kapağı ve göz altı şekil bozukluklarını gidermek için uygulanan cerrahi bir işlemdir. Gözde zamanla kişiyi yorgun, mutsuz ve yaşlı gösteren ince çizgiler ve sarkık göz kapakları, düşük kaşlar, göz altı torbaları ve kırışıklıklar oluşur. Göz kapaklarının yaşa bağlı sarkmaları da görme sorunlarına neden olabilir.

Göz Kapağı Kaldırma Nasıl Yapılır?

Üst göz kapağı estetiği, cerrahın ölçü alıp çizim yapmasıyla başlar. Ön çizimde, kesi yüzeyinin göz kapağının kıvrımında olması önemlidir, böylece işlemden sonra izlerin fark edilmemesi sağlanır. Göz kapağındaki fazla deri ve kas dokusu küçük kesilerle çıkarılır ve bölge birkaç dikişle kapatılır.

Dikişler genellikle işlemden sonraki 8. günde alınır. Alt göz kapağı estetiğinde kirpiklerin hemen altından kesiler yapılır. Yaşlanmayla birlikte elmacık kemiklerindeki yağ dokusu yerçekiminin etkisiyle cilt altında sarkmaya başlar. Göz altı çöküklüğünün nedeni budur. Amaç bu hırsızlıkları alt göz kapağı estetiği ile tedavi etmektir.

Kirpiklerin altından küçük kesilerle göz kapağı kaldırılır ve bu bölgedeki yağ dokusu girintili alana transfer edilir. Bu bölgedeki fazla kas dokusu ve varsa fazla deri çıkarılır. İsteğe ve ihtiyaca göre üst göz kapağı estetiği ile alt göz kapağı estetiği birlikte yapılabilmektedir.

Her iki operasyon da lokal anestezi altında yapılır. Operasyonların amacı daha estetik, daha genç ve daha güzel bir görünüm elde etmek ve görme problemlerini ortadan kaldırmaktır.

Göz Kapağı Kaldırma İşleminden Sonra

İşlem deneyimli bir doktor tarafından doğru klinikte profesyonelce gerçekleştirilirse, işlem sonrası aşama genellikle karmaşık değildir. İşlem kendiliğinden eriyen dikişlerle yapılırsa ortalama 8-10 gün içerisinde kendiliğinden eriyecektir. Dikişler çözülmezse bu süre sonunda da alınır. Ameliyattan sonra hasta birkaç saat içinde taburcu edilir. İlk iki gün, uyku saatleri dışında, her saat başı yaklaşık 15 dakika buz kompresi yapılması önerilir. Ve birkaç gün yükseltilmiş bir yastıkta uyumanız tavsiye edilir. İşlemden sonraki ilk iki gün boyunca ağır yük taşımamalı ve sık sık eğilmemelisiniz. 48 saat sonra hasta normal günlük hayatına dönebilir. Her estetik işlemden sonra olduğu gibi hafif şişlik ve morluklar da olabilir. Bunlar buz kompresleri ile kolayca tedavi edilir.

göz kapağı blefaroplasti

Göz Kapağı Estetiği̇ İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

İşlem Kalıcı Sonuçlar Veriyor Mu?

Göz kapağı estetiğinin kalıcılığı ortalama 1 yıldır. Ancak cildin yaşlanma sonucu sıkılığını kaybetmesi ve sonraki yıllarda yerçekimi etkisi ile tekrar ameliyat edilmesi gerekebilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Üst göz kapağında göz kapağı kaldırma işlemi ortalama bir saat sürer, aynı anda alt göz kapağı ameliyatı yapılırsa bu süre 2,5 saattir.

Göz Kapağı Düzeltme Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Göz kapağı ameliyatı genellikle 30 ile 40 yaşları arasında yapılır. Ancak operasyon için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Genetik veya tesadüfi şekil bozuklukları, kişinin sağlığı ameliyata izin verdiği sürece her yaşta yapılabilir.

Göz Kapağı Ameliyatları Riskli Midir?

Göz kapağı ameliyatının diğer estetik ameliyatlara göre daha basit işlemlerden biri olduğu söylenebilir. Ancak, her operasyon risklerle ilişkilidir. Bu nedenle ameliyatın steril bir hastane ortamında ve işinin ehli bir cerrah tarafından yapılması önemlidir. Bu durumda risk düşüktür. Göz kapağı ameliyatı sonrası ödem nedeniyle gözler tamamen kapanamadığı için gözlerde kuruluk hissedilebilir. Bu operasyonla ilgili bir risk değil, olağan prosedürdür. Ödemin azalması ile gözler tamamen kapatılabilir ve kuruluk sorunu ortadan kalkar.

Badem Göz Ameliyat Fiyatları 2022

Her kliniğin fiyat politikası farklı olduğu için bu işlem için sabit bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Maliyetler kliniğin teknik donanımına, doktorun tecrübesine ve hatta hastanenin konumuna göre değişebilmektedir. Detaylı bilgi ve fiyat talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Göz Kapağı Estetiğinin Değeri

Türkiye göz kapağı estetiği yapan ülkeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Dünyaca ünlü oftalmoloji cerrahları, uygun fiyatlar, son teknoloji klinikler ve müşterilere konaklama ve transfer hizmetleri sunan acenteler. İstanbul estetik müdahaleler için Türkiye’nin merkezidir. İstanbul’da göz kapağı estetiği yaptırmak isteyen yurt dışından gelen hastaların detaylı fotoğraflarını ilgili acenteye göndermeleri yeterlidir. Fotoğraflar kullanılarak ön inceleme yapıldıktan sonra acente, sürecin geri kalanını hasta için mümkün olduğunca doğru bir şekilde yönetecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP