DHI Saç Ekimi Nedir? Kimler İçin Uygundur?

FORGOT YOUR DETAILS?

DHI Saç Ekimi Nedir? Kimler için Uygundur?

dhi saç ekimi

DHI Saç Ekimi Tekniği Nedir?

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) tekniği saç ekimi en yalın haliyle ”doğrudan saç ekimi” tekniği olarak ifade edilmektedir. Altı çizilmesi gereken en önemli özelliği ise ”saçı sıklaştırma” tekniğidir. Bu sebeple kadınlar da bu tekniği çok sık tercih etmektedir. Kafa yapısı, deri sertliği, açıklık oranı bu teknikteki en önemli detaylardır. FUE yöntemi aşamaları; alım, dizim, kanal açma ve ekim iken, DHI tekniği saç ekimi uygulanırken FUE yöntemindeki kanal açma ve ekim uygulamalarının birleştiğini görürüz. Bu bilgiler dahilinde; DHI tekniğini saç ekiminde bir yöntem değil FUE yöntemine entegre olan yeni bir teknik olarak değerlendirmek en doğrusu olacaktır.

​Bu tekniği kullanırken en önemli detay; greftleri yani saç köklerini choi pene yerleştirirken zarar görmemesine ve saçın doğal yapısına uygun olarak genellikle 40-45 derecelik açı ile yerleştirilmesine özen göstermektir. Kanallar FUE yöntemindeki gibi önceden açılmış olmayacağı için, kanal açma ve ekim işlemleri aynı anda uygulanacağı için, uzmanınızın deneyimi bu teknik için çok büyük önem taşımaktadır.

DHI Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?​

Ense kısmından alınan saç kökleri, bir diğer adıyla greftler, saç ekimi yapılacak bölgeye özel uçlu choi implanter pen (saç ekim kalemleri) cihazlarıyla direkt olarak uygulanır. Choi implanter pen denilen çok ince uçlu iğnelere donör bölgeden alınan greftlerin yerleştirilmesi ile saçın doğal çıkış yönüne uygun olarak aynı anda hem kanal açılır hem de ekim yapılır.

DHI Saç Ekimi Tekniği Kimler İçin Uygundur?

​Bu teknik, özellikle tıraşsız ekime ve saç sıklaştırma işlemine uygundur. Saçlarınızı kestirmeden ekim yaptırmak isterseniz ya da saç ekilecek olan alan tamamen dökülmüş değilse ve uzmanınız bu tekniğe uygun olduğunuzu onaylarsa DHI tekniği saç ekimi tercih edebileceğiniz en etkili teknik olacaktır.

DHI hair transplant yöntemi

DHI Saç Ekimi Tekniği Mali̇yeti

Her bir saç ekimi operasyonunda 2 ila 6 arası choi pen ve 10-15 adet choi ucu kullanılır. Bu da saç ekimi işleminin daha uzun, daha zahmetli ve daha maliyetli olması anlamına gelmektedir.

DHI Saç Ekimi Tekniği Avantajları Nelerdir?

  • Saçı sıklaştırmak için en iyi tekniktir.
  • Daha uzun süre işlem yapılmasına rağmen aynı oranda iyileşmeyi de hızlandıran bir tekniktir.
  • İşlem tamamlandıktan sonra, eskiye oranla daha güçlü, çok daha sağlıklı ve doğal saçlara sahip olmanızı sağlar.
  • Bu teknikteki en önemli detaylardan birisi de; herhangi bir işlem izi olmaması ve dikiş gerektirmemesidir. Böylesine önemli bir operasyonda iz ve dikiş olmaması işlemi uygulatan kişi için elbette ki çok büyük avantaj sağlamaktadır.
  • Tıraşlı ya da tıraşsız saç ekim tercihleri bulunduğu için özellikle tıraşsız ekim yaptırmak isteyenler için önerilmektedir.

DHI Saç Ekimi Tekniği Dezavantajları Nelerdir?

  • Yöntem aşırı hassasiyet ve ekstra dikkat gerektirdiği için diğer teknik ve yöntemlere göre maliyeti daha yüksektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP