Diş Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

FORGOT YOUR DETAILS?

Diş Estetiği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Diş Estetiğinde Kaplama Çeşitlerinden En Dayanıklı Olanı Hangisidir?

Kaplama çeşitlerinden zirkonyum kaplama en dayanıklı ve en uzun ömre sahip olanıdır. Çok güçlü darbeler veya darbeler almadıkları ve doktorun önerdiği şekilde tedavi edildikleri sürece zirkonyum kaplama dişlerin ömür boyu kullanılabildiği söylenebilir.

Diş Estetiği İstenilen Beyazlık Derecesini Elde Etme İmkanı Sunuyor mu?

Tüm kaplama çeşitlerinde beyazın farklı aşamaları vardır. Hasta, kullanılacak kaplamanın beyazlık derecesini kendi isteğine göre seçebilir. Dişlerinin doğal renginden memnun olan ve sadece şekil bozukluğu nedeniyle kaplama yaptırılan hastalar için elbette renk seçenekleri de mevcuttur.

Diş Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mıdır?

Diş estetiğinde her estetik işlemde olduğu gibi kişinin 18 yaşını doldurmuş olması ve diş gelişiminin tamamlanmış olması önemlidir. Yaş sınırı yoktur. Bir kaplama, yaşlanma nedeniyle işlevini veya sağlığını yitirmiş dişlerin yerini alarak dişlerin eksiksiz olmasını, istenilen beyazlık derecesine sahip olmasını ve tam fonksiyonel olmasını sağlar.

Diş Estetiği Ağrılı Bir İşlem Midir?

Uygulanan kaplamanın türü ne olursa olsun işlemler lokal anestezi altında yapıldığından işlem sırasında herhangi bir ağrı olmayacaktır. İşlem sonrası anestezi etkisi geçince kişinin ağrı eşiğine göre hafif ve orta şiddette ağrı ve karıncalanma olması normaldir. Süreci sorunsuz atlatabilmeniz için doktorunuzun önerdiği ağrı kesicileri zamanında kullanmanız önemlidir.

Diş Estetiğine Uyum Süreci Ne Kadar Sürer?

Diş estetiği, yüzün en görünür unsurlarından biri olan dişlerin rengi, şekli veya asimetrisi ile ilgili sorunları ortadan kaldırdığı için insanlar üzerindeki olumlu etkisi yadsınamaz. Bu nedenle kişilerin hayallerindeki dişlere kavuştuğu için bu uyum sürecinin sorunsuz ve kısa ömürlü olduğu söylenebilir. Ancak, tam alışma süresi yaklaşık 15 gün olabilir.

Tatmin Edici Olmayan Kaplamaları Çıkarmak Mümkün Müdür?

Kaplamalar kurulumdan önce test edildiğinden böyle bir talep çok nadirdir. Ancak gerekirse kaplamalar çok kolay bir şekilde çıkarılabilir.

Estetik bir diş prosedüründen sonra tekrar ne zaman yemek yiyebilirsiniz?

Anestezinin etkisi işlemden sonra yani yaklaşık 2 saat sonra geçmiş olmalıdır.

Estetik Diş Ve İmplant Fiyatları 2022

Estetik diş hekimliği fiyatları kullanılan kaplama tipine, kaplama öncesi tedaviye ihtiyaç olup olmadığına, hangi klinik ve doktora, kaç dişin tedavi edildiğine bağlı olarak değişebilmektedir. Sistemlerin fiyatları da kullanılacak kaplamaya ve bunların sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Detaylı bilgi, fiyat talepleri ve randevular için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Güzellik Turizminde Estetik Dişin Önemi

Diş estetiğinde özellikle Türkiye'de zirkonyum kaplama büyük talep görmekte ve tercih edilmektedir. Bu yoğun talebin en önemli oyuncuları, dünya standartlarında hizmet sunan ve sağlığı iş yerine önceliklendiren sağlık turizmi acenteleridir.

Değişen teknolojiye uyum sağlayan klinikleri, uzman diş hekimleri ve uygun fiyatlı seçenekleriyle İstanbul, genellikle dünyanın her yerinden estetik diş hekimliği hastalarını ağırlamaktadır.

Diş estetiği isteyen hastaların ilk muayenesinin fotoğraflı olarak yapılabilmesi yurt dışından gelen hastalar için önemli bir avantajdır. Diş estetiği yurtdışındaki hastalar için yaklaşık 7-10 günlük bir işlemdir.

Bu dönemde İstanbul'a estetik diş hekimliği için gelen hastalar beş yıldızlı otellerde konaklamakta ve acente transfer hizmetleri ile otel ve hastane arası seyahatlerinin rahatlığını yaşamaktadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP