E-Max Kaplama Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

FORGOT YOUR DETAILS?

E-Max Kaplama Nedir? Tedavisi Nasıl Yapılır?

E-Max Kaplama Nedir?

Dişler ilk bakışta görünüşümüzün en önemli özelliklerinden biridir. Genetik ya da yaşa bağlı anormallikler, tedavi eksikliği ya da doğumsal diş şekil bozuklukları, sağlık sorunlarına yol açabilecek şekil bozuklukları ya da renk değişimleri varsa, kaplamaların bu sorunla başa çıkmak için sağlıklı ve iyi bir çözüm olduğu söylenebilir.

Her geçen gün değişen ve gelişen kaplama teknikleri, dişlerinin renginden, şeklinden veya sağlığından memnun olmayan herkesin sağlıklı ve estetik bir gülümsemeye sahip olma fırsatı bulmasını sağlar.

E Max ise tamamen güçlendirilmiş cam seramiği ile doğal dişe en yakın kaplamadır. Doğal dişlerin şeffaflığına sahiptir, metal kullanılmadan yapılmıştır ve diş etlerine dosttur.

Metal tutucuları olmadığı ve cam seramik oldukları için E Max kuronları ön dişlerde kullanım için en uygun olanlardır. Zirkon kaplamalara göre daha hassastırlar.

E Max kaplamanın en büyük avantajı kişiye özel hazırlanıp uygulanabilmesidir.

Ön dişler bölgesindeki hastalıklı veya çarpık bir diş, komşu dişlere zarar vermeden tedavi edilebilir.

Sahip olduğu renk skalası sayesinde kuronun diğer mevcut dişlere uyum sağlamasına olanak sağlayan bu yöntem, hem tek dişlerde hem de tüm ön dişlerde son zamanların tercih edilen ve en sağlıklı tedavi yöntemi haline gelmiştir.

EMAX Kaplama Tedavi Metodu

E Max kuronların çalışma süresi diş sayısına göre 7 ile 10 gün arasında değişmektedir.

Diğer kaplama türlerinden farklı olarak E Max, CAD-CAM teknolojisi kullanılarak dijital olarak modellenmiştir.

Bu süre zarfında üç kez doktor ziyareti yapılır. İlk ziyarette dişler hafifçe inceltilir ve kaplama için hazırlanır.

İkinci ziyarette ölçüler alınır ve ölçüler dişleri hazırlayan diş teknisyenine gönderilir.

Düzeltme üçüncü ziyarette yapılır. Doktor kabulü onaylarsa kuronlar yerine sabitlenir ve yeni kazanılan gülümseme tamamlanır.

EMAX Kaplama Ömür Boyu Kalıcı mı?

Tüm kaplamalı dişler tıpkı kendi dişlerimiz gibi bakıma ihtiyaç duyar.

Bu bakımın mevcut dişlerimizden hiçbir farkı yoktur. Dişlerinizi günde 2-3 kez fırçalayın, 2-3 günde bir diş ipi kullanın ve sert yiyeceklerden kaçının. Mevcut dişlerimizi koruduğumuz gibi dişlerin ömrünü de uzatır.

E MAX Kaplamalı dişler.

Düzenli ve uygun bakım ile E Max kaplamanın ömrü ortalama 15 yıl olarak belirtilebilir.

EMAX Ağrılı Bir Prosedür mü?

Başta da belirttiğimiz gibi dişler estetik görünümün en önemli parçalarından biridir. Düzgün, beyaz dişler hoş bir gülümseme ve özgüven için olmazsa olmazdır.

Kişi dişlerinin renginden ya da dokusundan memnun olmadığında gülümsemekte zorlanır ya da fotoğraf ya da videolarda dişlerini saklamaya çalışır bu da özgüvenini olumsuz etkiler.

E Max kaplamanın devreye girdiği yer burasıdır ve sağlıklı ve kendinden emin bir gülüş elde etmenize yardımcı olur.

Bu yolculuk sırasında her estetik diş işleminde olduğu gibi bir miktar ağrı hissetmeniz normaldir.

Bu ağrı dayanılmaz derecede yoğun değildir ve doktor tarafından reçete edilen ağrı kesiciler rahat bir iyileşme süreci sağlar.

Sağlık Turizminde EMAX Kaplamanın Rolü

Türkiye, kozmetik diş hekimliği ve diş sağlığı için en popüler sağlık turizmi destinasyonlarından biridir. E Max kaplama, alanında uzman diş hekimlerinin yanı sıra, teknik gelişim ve yeniliğin her zaman ön saflarında yer alan lider klinikler tarafından uzun yıllardır kullanılmaktadır.

Sağlık turizminin önde gelen hizmet sağlayıcılarından biri olarak, müşteri memnuniyeti odaklı tasasız, sağlıklı gülüş yolculuğunuzda size eşlik etmek için herkesi First Class Esthetic ailemize katılmaya davet ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP