FUE Saç Ekimi Nedir? Aşamaları Nelerdir?

FORGOT YOUR DETAILS?

FUE Saç Ekimi Nedir? Aşamaları Nelerdir?

FUE Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi Tekniği Nedir?

FUE yöntemi saç ekimi son 20 yıldır tüm dünyada hızla yayılan ve en çok tercih edilen saç ekimi yöntemidir. FUE yöntemi lokal anestezi uygulanarak özel mikro cihazlar yardımıyla, saçın ekim yapılacak olan bölgesinde açılan kanallara, greftlerin tek tek yerleştirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Toplanan greftlerde yaklaşık 2-3 adet saç teli bulunur. Her greft, yaklaşık 2 – 2,5 saç teli olarak kabul edilir. Ortalama bir seansta 4.000 – 6.000 greft yani 8.000 – 12.000 adet saç kökü elde edilir.

FUE Saç Ekimi Yöntemi Aşamaları Nelerdir?

1. Alım: İlk aşamada greftler, donör bölge olarak adlandırılan iki kulak arası, ense bölgesinden, saç kökleri korunarak, tek tek mikro motor yardımıyla alınır. Tam bu noktada şu bilgiyi de paylaşmak yerinde olacaktır; ense bölgesindeki saçların tercih edilmesindeki etken, ense bölgesindeki saçların testosterona karşı duyarsız olmasından dolayı dökülmemesidir. Yani, operasyon sonrası dökülme olasılığını ortadan kaldırmaktadır.

​2. Dizim: Bu aşamada donör bölgeden alınan saç kökleri (greftler), kök sayılarına göre ayrılarak özel bir solüsyon içinde steril bir ortama alınır.

​3. Kanal Açma: Bu aşamada ekimin yapılacağı seyrek ya da kel olan bölgeye greftlerin içine yerleştirileceği kanallar açılır. Bu kanalların, saçın çıkış yönüne uygun olarak yaklaşık 40-45 derecelik açı ile açılması doğal bir görünüm elde etmek açısından önemlidir.

​4. Ekim: Bu son aşamada steril ortamda solüsyon içerisinde bekleyen greftler alınarak açılan kanallara tek tek yerleştirilir.

Fue Saç Ekimi(fue-hair-transplant)

FUE Saç Ekim Süresi Ne Kadardır?

Ekim süresi açıklık olan alanın genişliğine göre ortalama 6-8 saat arasında değişmektedir.

FUE Yöntemi İle DHI Tekniği Arasındaki Farklar Nelerdir?

  • FUE yöntemi geniş bir alana saç ekimi için daha uygun bir yöntemdir, DHI tekniği ise dar alanda çalışmaya imkan sağlamaktadır yani saç sıklaştırma ya da tıraşsız ekim için tercih edilebilecek bir FUE yönteminin tekniğidir.
  • FUE yöntemi aşamaları; alım, dizim, kanal açma ve ekim iken, DHI tekniği saç ekimi uygulanırken FUE yöntemindeki kanal açma ve ekim uygulamaları eşzamanlı yapılır.

FUE Yönteminde İyileşme Süreci

Saç ekiminden yaklaşık 10 gün sonra saçlar kısa kesilmiş görüntüsü verecektir. Bir aylık süreçte şok dökülme meydana gelir ve neredeyse ekilmemiş görüntüsü olur. Bunu takiben 5. ayda saçlar yavaş yavaş çıkmaya başlar ve kalan dönemde de çıkmaya devam eder. Bir yıl boyunca saçlar çıkmaya devam edeceğinden, saç ekimi operasyonunda sabır ve ekibe duyulan güven çok önemlidir.

Saç ekimi çok ciddi bir cerrahi işlemdir. Mutlaka steril bir ortamda, saç ekimi işlemine uygun modern teknik ekipmanlar ile işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. FUE yöntemi saç ekimi bu saydığımız koşullar sağlandığında doğal ve kalıcı saçlara sahip olmanızı sağlar. Tabii ki, saç ekimi işlemi sonrası, saç ektiren kişinin de sorumluluklarını yerine getirmesi operasyonun başarıyla sonuçlanmasında çok büyük rol oynamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP