Ağrısız Lokal Anestezi (İğnesiz Lokal Anestezi) | First Class Esthetic

FORGOT YOUR DETAILS?

lokal anestezi nedir

Ağrısız Lokal Anestezi (İğnesiz Lokal Anestezi)

Günümüzde iğneyi, bir çok insanın ortak korkusu olarak değerlendirmek mümkündür. Bu korku ile sadece saç ekimi işleminde değil, estetik ya da zaruri bütün operasyonlarda karşılaşılması olasıdır.

Saç ekimi işlemine ihtiyaç duyan,saç ektirmek isteyen ancak iğne korkusu nedeniyle işlemi yaptırmaktan vazgeçen, ya da korkusunu yenmeyi bekleyerek işlemi erteleyenler için iğnesiz lokal anestezi tekniği paha biçilemezdir.

İğnesiz Lokal Anestezi Nasıl Uygulanır?

Bu teknikte anestezi, intradermal projeksiyon adı verilen, içine yerleştirilen anestezik sıvıyı, yüksek basınç uygulayarak deri altına iletmeye yarayan bir alet yardımıyla uygulanır. Uygulanan bölgelerde his kaybının başlamasıyla hasta, saç ekimi işlemi için hazır hale gelmiş olur. Ve iğnesiz lokal anestezi uygulandıktan sonra, işlem boyunca saçı ekilen birey herhangi bir acı ya da ağrı hissetmez.

İğnesiz Lokal Anestezi Kimlere Uygulanır?

İğnesiz lokal anestezi, herhangi bir kısıtlama olmaksızın, talep ve tercih eden herkes için uygulanabilecek bir tekniktir. İğne yerine yüksek basınç kullanılması, son dönemde  bir çok hasta için, bu tekniği tercih edilir hale getirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP