Çok Fazla Saç Dökülmesi Neden Olur? | First Class Esthetic

FORGOT YOUR DETAILS?

saçım çok dökülüyor

Çok Fazla Saç Dökülmesi Neden Olur?

Çok fazla saç dökülmesi neden olur sorusu, bu problemi yaşayanlar için popüler bir arama ifadesi olmak ile birlikte, araştırmalarda karşılaşılabilecek sonuçlardan bilinçsiz olarak seçim yapılması gibi bir yanlışı da beraberinde getirmektedir. Saç dökülmesi nedenleri, ancak bir doktor muayenesi sonucunda belirlenebilmektedir.

Hastanın kendi kendine yapacağı araştırma sonucu, altta yatan sebep belirlenmeden atacağı adım, durumu daha kötü hale getirebilmektedir. Bununla birlikte, dökülmeyi tersine çevireceği ifadelerini kullanan birçok kozmetik ürün de, faydadan çok zarar getirmektedir. Bu anlamda araştırma yaparken bilinçli olmak ve doğru adımlar atmak, hem saç derisi hem sağlık açısından büyük önem taşımaktadır.

Çok fazla saç dökülmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Bunlar:

  • Hormonal faktörler
  • Yetersiz beslenme
  • B12, D vitamini eksiklikleri
  • Yoğun stres
  • Genetik yatkınlık
  • Zararlı alışkanlıklar
  • Kıl gelişimini etkileyen yapısal bozukluklar
  • Bazı ilaçlar
  • Saçlı derinin etkilendiği hastalıklar olarak sıralanabilir.

Saç Dökülmesi İçin Doğal Yöntemler Etkili Mi?

Saç dökülmesi için doğal yöntemler, çok fazla saç dökülmesi neden olur araştırmasında karşılaşılabilecek sonuçlardan biridir. Elma sirkesi, yumurta, sarımsak, zeytinyağı, badem yağı, hindistan cevizi sütü gibi onlarca doğal karışımlar bulunmaktadır. Bu ürünler basit görünse de saç tipi, yapısı, alerjiler bilinmeden uygulanması çok büyük risklerin meydana gelmesine sebep olabilir.

Doğal yöntemler, saçların parlak görünmesine etki etmek ile birlikte, saç çıkarma gibi bir etkileri bulunmamaktadır. Saçların yıpranmış görüntüsüne etki ederek daha iyi bir görünüm sağlayan doğal yöntemler, çok uzun süre düzenli kullanım gerektirmektedir. Saç çıkarma konusunda araştırma yapıldığında, saç ekimi işleminin bu problem için kalıcı ve kesin çözüm olabildiği görülmektedir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır Ve Güvenli Midir?

Saç ekimi işlemi; ense bölgesinden alınan greft adı verilen saç kökü hücrelerinin, saçsız bölgede açılan kanallara yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. İşlemin güvenilir olması, yapılan merkez ile doğru orantılıdır. Steril şartlara sahip bir ameliyathane ortamında ve bir doktor tarafından uygulanacak saç ekimi işlemi, oldukça güvenilir olmasının yanı sıra, kalıcı çözüm sunmaktadır. Aksi halde, yeterli donanıma sahip olmayan merkezler ve kişiler tarafından yapılacak saç ekimi işlemi, birçok komplikasyona ve kalıcı problemlere sebep olabilmektedir.

Saç ekiminin doğru kişilerce doğru yerde yapılması, hastanın iyileşme sürecinde göstereceği özen ile birlikte hayat boyu kalıcı başarılı sonuçları sunmaktadır. Psikolojik olumsuzlukları da beraberinde getiren saç dökülmesi, yaşam kalitesini de ciddi oranda düşürmektedir. Fazlası ile kötü etkileyen söz konusu problem, saç ekimi uygulaması ile çözülmekte ve hastanın yaşam kalitesi artmaktadır.

Gerekli muayenenin yapılması ve saç ekimi yapılacak alanın belirlenmesi sonucunda başlanacak işlem, mutluluk verici sonuçlar sağlamaktadır. İşlem sonrası söz konusu alan ile ilgili kaçınılması gereken faktörler ve yapılması gerekenlerin doktor tarafından bilgilendirileceği hasta, bu noktalara dikkat ederek, işlemin başarısına katkı sağlayabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP