DHI Tekniği Saç Ekimi (Kalem Tekniği) | First Class Esthetic

FORGOT YOUR DETAILS?

DHI saç ekimi tekniği

DHI Tekniği Saç Ekimi (Kalem Tekniği)

DHI Tekniği Saç Ekimi Nedir?

DHI (Direct Hair Implantation) Tekniği Saç Ekimi en yalın haliyle ''doğrudan saç ekimi'' tekniği olarak ifade edilmektedir. Altı çizilmesi gereken en önemli özelliği ise ''saçı sıklaştırma'' tekniğidir. Bu sebeple kadınlar da bu tekniği çok sık tercih etmektedir. Kafa yapısı, deri sertliği, açıklık oranı bu teknikteki en önemli detaylardır.

Fue Yöntemi aşamaları; alım, dizim, kanal açma ve ekim iken, DHI Tekniği Saç Ekimi uygulanırken Fue Yöntemi'ndeki kanal açma ve ekim uygulamalarının birleştiğini görürüz. Bu bilgiler dahilinde; DHI Tekniği'ni saç ekiminde bir yöntem değil Fue Yöntemi'ne entegre olan yeni bir teknik olarak değerlendirmek en doğrusu olacaktır.

Bu tekniği kullanırken en önemli detay; greftleri yani saç köklerini choi pene yerleştirirken zarar görmemesine ve saçın doğal yapısına uygun olarak genellikle 40-45 derecelik açı ile yerleştirilmesine özen göstermektir.

Kanallar Fue Yöntemi'ndeki gibi önceden açılmış olmayacağı için, kanal açma ve ekim işlemleri aynı anda uygulanacağı için, uzmanınızın deneyimi bu teknik için çok büyük önem taşımaktadır.

DHI Tekniği Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Ense kısmından alınan saç kökleri, bir diğer adıyla greftler, saç ekimi yapılacak bölgeye özel uçlu choi implanter pen (saç ekim kalemleri) cihazlarıyla direkt olarak uygulanır. Choi implanter pen denilen çok ince uçlu iğnelere donör bölgeden alınan greftlerin yerleştirilmesi ile saçın doğal çıkış yönüne uygun olarak aynı anda hem kanal açılır hem de ekim yapılır.

DHI Tekniği Saç Ekimi Kimler için Uygundur?

​Bu teknik saçı sıklaştırma tekniği olduğu için özellikle kadınlar tercih etse de erkekler için de kullanımı uygun olan bir tekniktir.

DHI TEKNİĞİ

DHI Tekniği Saç Ekimi Maliyeti

​Her bir saç ekimi operasyonunda 2 ila 6 arası choi pen ve 10-15 adet choi ucu kullanılır. Bu da saç ekimi işleminin daha uzun, daha zahmetli ve daha maliyetli olması anlamına gelmektedir.

DHI Tekniği Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

  • Saçı sıklaştırmak için en iyi tekniktir.
  • Daha uzun süre işlem yapılmasına rağmen aynı oranda iyileşmeyi de hızlandıran bir tekniktir.
  • İşlem tamamlandıktan sonra, eskiye oranla daha güçlü, çok daha sağlıklı ve doğal saçlara sahip olmanızı sağlar.
  • Bu teknikteki en önemli detaylardan birisi de; herhangi bir işlem izi olmaması ve dikiş gerektirmemesidir. Böylesine önemli bir operasyonda iz ve dikiş olmaması işlemi uygulatan kişi için elbette ki çok büyük avantaj sağlamaktadır.
  • Traşlı ya da traşsız saç ekim tercihleri bulunduğu için özellikle traşsız ekim yaptırmak isteyenler için önerilmektedir.

DHI Tekniği Saç Ekimi Dezavantajları Nelerdir?

​Yöntem aşırı hassasiyet ve ekstra dikkat gerektirdiği için diğer teknik ve yöntemlere göre maliyeti daha yüksektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP