Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar? | First Class Esthetic

FORGOT YOUR DETAILS?

Ekilen Saçlar

Ekilen Saçlar Ne Zaman Çıkar?

Çeşitli nedenler ve genetik yatkınlık sebebi ile birçok kişinin yaşadığı saç dökülmesi problemi, yaşam kalitesini ciddi anlamda düşüren ve özgüven kaybına neden olan bir problemdir. Dökülme problemini yaşayanlar, neler yapabileceklerine dair araştırmalar yaparak, ilk olarak saç çıkarma vaadinde bulunan kozmetik ürünlere yönelirler.

Bilinçsiz şekilde kullanılan çoğunluğu zararlı içeriğe sahip bu ürünler, mevcut problemi daha kötü hale getirebilir. Genellikle alerjiye sebep olması da bilinçsiz adımlar atmamanın önemini göstermektedir. Saç ekimi işlemi bu noktada devreye girerek, yüksek başarı oranı ile mevcut problemin ortadan kaldırılmasını sağlar.

Saç ekimi işleminde, ekilen saçlar ne zaman çıkar sorusu, işlemin hemen sonrasında merak edilen ilk soru olmaktadır.

İşlem sonrasında saçların çıkma süreci şu şekildedir;

  • Ekim işleminin 8-10 gün kadar bir süre sonrasında saçlı deride kısa kestirilmiş gibi bir görüntü olacaktır.
  • İşlemden 2-3 ay kadar süre sonra şok dökülme denilen dökülme ortaya çıkar ancak, bu korkulacak bir durum değildir.
  • Takip eden 5. Ay ve sonrasında saçlar çıkmaya başlamaktadır. Saçlar, yaklaşık bir yıl boyunca çıkmaya devam eder.

Saç Ekimi Sürecinde Doğru Adımlar

Saç ekimi sürecinde, iyi bir araştırma ve doğru adımlar atmak hem sağlık için hem de işlemin başarısı için önemli bir rol oynamaktadır. Saç ekimi işlemi; alanında uzman bir ekip tarafından hastane ortamında yapılmalıdır. Bu şekilde etkin sonuçlar almak ile birlikte güvenilir ortam varlığı sebebi ile komplikasyon riskleri ile de karşılaşma ihtimali ortadan kalkmış olur. Söz konusu işlemin karar süreci kadar, sonrasında atılacak adımlar da önemli bir yer tutmaktadır.

Uzmanın talimatlarına uymak, işlem sonrası sürecin konforlu ve sorunsuz geçmesine olanak sağlar. Aksi halde, işlemin başarısı sekteye uğrayabilir.

Uzman, ekilen saçlar ne zaman çıkar ve ekim sonrasında nelere dikkat edilmelidir gibi soruların cevaplarını titizlikle vermektedir. Ekim işleminden sonraki iki haftayı kapsayan süreçte yağmura direkt olarak maruz kalmamak, uzmanın vereceği talimatların başında gelmektedir. Yaklaşık bir ayı kapsayan süreçte çok ağır sporlar yapmamak ve işlem yaz aylarında gerçekleşmiş ise güneşten korunmak gibi talimatlar, uzmanın detaylandıracağı ve eklemeler yapacağı talimatların içerisinde yer almaktadır.

Saç Ekimi İşlemi İçin Doğru Yöntem Nasıl Belirlenir?

Saç ekimi işlemi, araştırmalar ve uzmana duyulan güven çerçevesinde şekillenmektedir. Yaklaşık 20 yıldır güvenle kullanılan FUE yöntemi içinde gelişen DHI ve Safir teknikleri, söz konusu problem için oldukça etkili sonuçlar sunan tekniklerdir. Dünyada oldukça kabul görmesi ve %97 ye varan başarı oranı, FUE yöntemine entegre DHI ve Safir tekniklerinin, saç ekimi işlemi denildiğinde akla gelen ilk teknikler olmalarını sağlamaktadır.

DHI ve Safir teknikleri, saç ekimi işleminde oldukça etkin bir rol oynasa da saçın yapısı, açıklık derecesi ve kafa derisinin yapısı gibi birçok unsur değerlendirilerek en uygun tekniğe karar verilmesi, uzmanın muayenesi sonucunda gerçekleşmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP