Enseden Saç Ekimi Olur Mu? | First Class Esthetic

FORGOT YOUR DETAILS?

Enseden Saç Ekimi Olur mu

Enseden Saç Ekimi Olur Mu?

Enseden Saç Ekimi

Kadın erkek fark etmeksizin herkesin sanılandan çok daha sık yaşadığı saç dökülmesi problemi, durum can sıkıcı bir hal aldığında çözüm yolları aranan ve bu aşamada fazlası ile araştırma içeren bir süreçtir. Saç ekimi, tam bu noktada en doğru çözümü sunarak, hastanın dökülen saçlarını geri getirmekle kalmaz, seyrek ve açıklık bulunan tüm kısımları da yoğunlaştırmayı sağlar.

Saç ekimi araştırması yaparken, ekilen saçların nereden alındığı ve enseden saç ekimi olur mu? Gibi sorular sorulur. Bu sorunun cevabına evet diyebiliriz. Saç ekimi işleminde, hastanın ense bölgesindeki dökülmemiş saçlar kullanılır. Bu sayede ense bölgesindeki saçlar, ekim yapılan bölgede kolayca tutundurulur. Hastanın kendi saçları olacağı için, kafa derisindeki saçlı bölgede tam bir bütünlük sağlanır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Saç ekimi işlemi; donör bölge olarak adlandırılan iki kulak arasında ense bölgesinden alınan greftlerin, dökülme bulunan kısımlara yerleştirilmesi şeklinde gerçekleşmektedir. Bu anlamda, enseden saç ekimi olur mu? Sorusu da cevap bulmaktadır. Saç ekimi işleminde kullanılan farklı yöntemler, hastaya uygunluk sağlamaktadır. Bunun dışında, süreçte dikkat edilmesi gereken bazı maddeler, şu şekilde sıralanabilir:

 • İlk ve en önemli adım, cerrahi operasyon olan işlemin, steril koşullara uygun bir ameliyathanede ve alanında uzman bir doktor tarafından gerçekleşmesi gerekliliğidir.
 • Doktor ile tüm sağlık geçmişi paylaşılmalıdır.
 • Bir hafta önce kafein içerikli içecekler kesilmelidir.
 • Doktorun bilgilendirmesi dahilinde, bir hafta öncesi alkol, sigara ve kan sulandırıcı özelliği olan ilaçlar kesilmelidir.
 • Operasyon günü saçlara doğal ya da kimyasal hiçbir ürün sürülmemeli ve temiz saç ile gidilmelidir.
 • Operasyon sonrasındaki ilk yıkama, klinikte doktor tarafından yapılmalıdır.
 • Sonraki yıkamalarda saç ekimi yapılan bölgeye parmak uçları ile nazik hareketler kullanılarak yıkama yapılabilir.
 • Operasyon sonrasındaki bir haftayı içeren süreçte de sigara, alkol, kan sulandırıcı özelliğe sahip ilaçlar, kafein içerikli içecekler önerilmemektedir.
 • İlk bir ay ağır sporlar yapılmamalıdır.
 • Doktor bilgisi haricinde hiçbir ürün, uygulama kullanılmamalıdır.
 • Saç ekimi yapılan bölge, güneşten korunmalıdır.

En Sık Kullanılan Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekiminde en sık kullanılan FUE ve DHI teknikleri, oldukça başarılı sonuçlara imza atmaktadır. Yöntemler arasında en öne çıkan FUE, iki seçenek içermektedir. Safir ya da çelik uçlara sahip araç ile yapılan saç ekimi, hastanın mutlu olacağı bir ilerleme sağlar. Safir olan seçenek, daha pürüzsüz ve daha fazla greft almaya yardımcı olmaktadır. Lokal anestezi sayesinde hastanın hiçbir ağrı, sızı duymaması da işlemin artıları arasında sayılmaktadır.

DHI tekniği, kalem tekniği olarak da bilinmektedir. Bunun sebebi; işlemin kalem benzeri bir cihaz ile gerçekleştirilmesidir. Minimal kanallar açılarak, alınan greftlerin yerleştirilmesi ve ağrısız işlemler arasında olması, tekniğin avantajlarından birkaçıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP