Saç Dökülmesi için Çözüm Uygulamaları Nelerdir? | First Class Esthetic

FORGOT YOUR DETAILS?

SAÇ-DÖKÜLMESİ-İÇİN-ÇÖZÜM-UYGULAMALARI

Saç Dökülmesi için Çözüm Uygulamaları Nelerdir?

Saç Dökülmesi için Çözüm Uygulamaları

Saçlarınız doğal sebeplerle ya da dış etkenlerle dökülmeye başladığında ,çözüm için önünüzde üç yol beliriyor.

Bunlardan biri “protez saç”. Protez saç sizin için hazırlanan peruğun, su bazlı yapıştırıcı ile seyrekleşen ya da kelleşen bölgeye uygulanması işlemidir. Bu yöntemi tercih ettiğiniz taktirde,ortalama 3-8 hafta arası süreyle bakım yaptırmak durumundasınız. Yani ortalama ayda bir kez tercih ettiğiniz merkeze gideceksiniz,hem saçınıza hem protezinize  gerekli bakımlar yapıldıktan sonra tekrar proteziniz saçınıza yapıştırılacak.

Diğer bir yöntem ise “saç similasyonu”. Bu yöntemde seyrekleşen bölgelere kıl tekniği ile çizimler yapılıyor. Seyrekleşen bölgeleri daha sık göstermek ile birlikte ,kelleşen bölgeler üzerinde tatmin edici bir etkisi bulunmuyor.

Bu yöntemlerden başka  “saç ekimi” tercih edilebilir . Saç ekiminin diğer yöntemlere göre en önemli farkı ve en çok tercih edilme sebebi doğallığıdır. Donör alan dediğimiz ense bölgenizden alınan greft adı verilen kökleriniz ,seyrekleşen ya da kelleşen bölgeye ekiliyor ve sürecinize kendi saçlarınız ile devam ediyorsunuz. Saç ekimi operasyonundan sonra normal  hayatınıza dönme süreniz sadece 4 gün. Takip eden 9 ay içinde %90 oranla saçlarınız çıkmış oluyor ve bir yılın sonunda ise 10 yıl gençleşiyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP