Saç Ekimi İşleminden Sonraki Süreç için Ne Yapılmalı? | First Class Esthetic

FORGOT YOUR DETAILS?

SAÇ-EKİMİ-İŞLEMİNDEN-SONRA

Saç Ekimi İşleminden Sonraki Süreç için Ne Yapılmalı?

Saç Ekimi İşleminden Sonraki Süreç

Saç ekimi işleminden sonraki sürece geçmeden önce, bir kez daha, doğru uzmanı bulmanın ve saç ekimi işleminin hastane ortamında yapılmasının önemini vurgulamak isteriz. Konu ile ilgili İletişime geçerek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm prosedürler tamamlanıp, saç ekimi işleminiz bittiğinde, donör alan bandajlanacak ve ödem olmaması için alın ve ense bölgenizi saracak bir bant takılacaktır. Önlem olarak uzmanınız antibiyotik kullanmanızı önerecek ve ağrı olma ihtimaline karşı ağrı kesici ilaç verecektir. Bu süreçte en önemli şeyin, uzmanınızın direktif ve önerilerine uymanız olduğunu unutmamalısınız. İşlemin ardından, sizin için sabır ve 10 günlük özen süreci başlamış olacak.

İşlemden sonra, lokal anestezinin etkisiyle hissizleşen ekim alanında bir süre daha hissizlik hissetmek doğaldır. Hissizlik ile birlikte özellikle iyileşme sürecinde kaşıntı ve küçük sivilceler olabilir, bu durum cildinizin yapısı ile ilgilidir ve geçicidir.

İşlemi takip eden gün, uzmanınız tarafından donör alandaki bandaj çıkarılır, saç ekiminin ikinci günü yine uzmanınız tarafından, hassas bir şekilde ilk saç yıkama işleminiz yapılır.

Saç ekimi işlemini takip eden 4 gün süreyle sırt üstü yatmalı ve ödemi engellemesi için takılan bantı çıkarmamalısınız. Ödem yayıldığı taktirde, bunun da normal bir durum olduğunu, 2-3 gün içinde geçeceğini bilmelisiniz. 10 gün süreyle herhangi bir temasa, çarpmaya ya da dokunmaya karşı tedbirli olmalısınız. Ve yine bu sürede saçlarınızı, uzmanınızın gösterdiği hassasiyet ile yıkamalısınız.10 günün sonunda, saçlarınızdaki kabuklar dökülecek, kısa kesilmiş görüntüsü oluşacaktır.

Saç ekimi işleminin ardından 5 gün süre ile, basınç ekilen saç köklerine zarar vereceğinden, seks hayatınıza ara vermeniz gerekmektedir.

Ekimden sonraki 10 günlük süre içinde sigara ve alkol tüketmemelisiniz, kan dolaşımı saçlarınızın sağlığı açısından çok önemlidir. Kullanıyor iseniz, tavsiyemiz minimuma indirmeniz olacaktır.

Yaz aylarında ekim yapıldıysa, ortalama üç ay süreyle yoğun güneş ışığına maruz kalmamalı, yağmur dönemindeyse iki hafta saçlarınızı direk yağmurdan korumalısınız. Bir ay süreyle, başınıza basınç uygulayacak ağır spordan kaçınmalı, en az 6 ay ekim yapılan bölgeyi tıraş makinesi ile kısaltmamalısınız. Saçlarınızı kısaltmak isterseniz, makas kullanmalısınız.

İşlemden 1-2 ay sonra, şok dökülme gerçekleşecek, saçlarınız hiç işlem görmemiş gibi görünecek ancak uzmanınız tarafından konu ile ilgili bilgilendirilmiş olduğunuz için bu süreyi de sabır ile atlatacaksınız.

Ortalama 5-6 aylık süreçte, artık sonuç almaya başlayacaksınız. Bu süre içinde saçlarınız düzensiz çıkabilir, bir taraf daha seyrek, bir taraf daha gür görünebilir. Bu normal ve geçici bir süreçtir. Ve bir yılın sonunda, tam sonuç almış olacaksınız.

Şunu belirtmek isteriz, biz First Class Esthetic olarak bu sürecin her aşamasında ulaşılabilir ve yanınızda olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP