Saç Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürer? | First Class Esthetic

FORGOT YOUR DETAILS?

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer

Saç Ekimi Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Saç Ekimi Ne Kadar Sürede İyileşir?

Saç ekimi işlemi, profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında kök sayısına göre süre değişikliği gözlense de genel olarak 6 ile 8 saat arasında gerçekleştirilebilmektedir. Dolayısıyla saç ekimi ne kadar sürer şeklinde soracağınız soruya 6 – 8 saat şeklinde cevap verebiliriz. Saç ekimi, mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken işlemler bütünüdür. Son 20 yıldır kullanılan FUE yöntemi içinde, DHI ve Safir teknikleri sıklıkla kullanılmaktadır. DHI, esasında bir yöntem olmayıp, kök alma ve kök ekme işlemlerinin aynı kalemle yapıldığı eylemini anlatmaktadır.

Safir ise yine FUE yöntemindeki kanal açma işleminin safir uçlu bir aparat yardımıyla yapılmasıdır. Dolayısıyla her tekniğin kendine göre faydaları vardır diyebiliriz. Konu hakkında detaylı bir şekilde araştırma yaparak buna uygun şekilde kararlar alabilir ve sonrasında işlemlere geçilebilir. Uzmanınız, alanında tecrübeli bir kişi olmalıdır. Aynı zamanda uzmanınızın yanında yer alacak ekip de profesyonel olmalıdır. Dolayısıyla işleme katılan her birey özverili bir şekilde çalıştığı takdirde sonuçlar %97 oranında başarılı olmaktadır. Bu gibi unsurlar sayesinde saç ekimi işlemlerinde başarıyı yakalayabilirsiniz.

Saç Ekimi Seans Sayısı

Saç ekiminde seans sayısı genelde tektir. Yani tek seansta bütün işlemler yapılabilmektedir. Ancak yine de bazı durumlarda, ekim yapılacak alanın genişliğine bağlı olarak, iki seans şeklinde de hizmet verilebilmektedir. Saç ekimi ne kadar sürer sorusuna yanıt olarak, toplam 6 – 8 saat aralığı şeklinde yanıt verebiliriz. İkinci seans olarak, ilk seanstan bir yıl sonra yapılan ekim işlemi de yine 6-8 saat arası sürmektedir.

Doğal yöntemlerden faydalanabilseniz de ilgili bitkileri doktor kontrolünde kullanmanız gerekmektedir. Saç dökülmenizin neden kaynaklandığı çözüldükten sonra, bu dökülme durumu durdurulabilmektedir. Genetik faktörlerin etkili olduğu durumlarda dökülme engellenemez ancak hızı düşürülebilir. Yani kellik probleminin daha geç yaşlarda ortaya çıkması sağlanabilmektedir. Bu şekilde fayda sağlamak adına mutlaka alanında uzman bir doktora gitmeniz gerekmektedir. Bunları sağlamanız halinde başarılı bir işlem geçirebilirsiniz.

Saç Ekimi Faydaları

  • Saç ekiminin ilk faydası, psikolojik olarak ortaya çıkmaktadır. Kellik, kişilerin psikolojisini derinden etkileyen bir unsurdur. Dolayısıyla görüntünüzü etkileyebilecek en önemli unsurlardan birinin saçlarınız olduğu bilindiğine göre, saç ekimi ile psikolojinizi düzeltebilir ve bu yönde faydalar sağlayabilirsiniz.
  • Saç ekiminin bir diğer faydası, ekim işleminin saçlarınızla aynı açıda yapılmasıdır. Yani kafanızda bulunan diğer saçlarla aynı yönlü olarak doğal bir görüntü çizen saçlara sahip olacaksınız.
  • Saç ekimi, kalıcıdır. Yani daha sonra ekilen saçlarda dökülme meydana gelmeyecektir. Bu noktada işlem sonrasında 2 ya da 3. ayda şok dökülmenin meydana geleceğini söyleyebiliriz. Ancak bu durumda korkulacak hiçbir unsur bulunmamaktadır. Dökülmeden sonra 2 ay içerisinde saçlarınız toparlayacak ve çıkmaya başlayacaktır. Sonrasında ise düzene girecektir.

Saç ekiminin birçok faydası bulunuyor. Ancak burada sadece 3 madde halinde anlatmayı tercih ediyoruz. Diğer faydaları öğrenmek için araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca uzmanınıza danışarak da bu faydaları öğrenebilirsiniz. Süreç boyunca uzmanınız ile iletişim halinde kalarak ve dediklerini uygulayarak başarıyı yakalayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP