Genital Estetik | First Class Esthetic

FORGOT YOUR DETAILS?

Genital Esteik

Geni̇tal Esteti̇k Nedi̇r?

Genital estetik, vajinadaki şekil bozukluklarını düzeltmek, doğum sonrası değişiklikleri ortadan kaldırmak, cinsel hazzı artırmak, vajinaya daha genç ve güzel bir görünüm kazandırmak için yapılır.

Vajinanın iç ve dış kısmına da uygulanabilen genital estetik, kadınların daha özgüvenli olmalarına, partnerleri ile uyumlarının artmasına ve cinsel hazzın artmasına olanak sağlar.

Geni̇tal Esteti̇k Türleri̇

Labi̇oplasti̇,

labium minör denilen vajinanın iç dudaklarına uygulanır. Genetik olarak genişlemiş veya büyümüş, sarkmış, şeklini kaybetmiş veya zamanla asimetrik hale gelen iç dudakların görünümünü düzeltmek için yapılır. Optik rahatsızlığa ek olarak, bu durum otururken rahatsız edici olarak da algılanabilir. Labioplasti estetiğinde iç dudaklar mümkün olduğunca kısaltılır ve mümkün olduğunca az doku bırakılır. Estetik labioplasti lokal anestezi altında veya sedasyon yöntemi kullanılarak yapılabilir. Ameliyattan sonra iz kalmaz. Labioplasti, henüz cinsel deneyim yaşamamış kişiler için de uygundur.

Labi̇a Majöroplasti̇,

Labium majus adı verilen vajinanın dış dudaklarına uygulanan bir genital estetik türüdür. Örneğin doğumdan sonra iç dudakların yırtılması veya gerilmesi, kilo alımına bağlı sarkma, yaşlanmaya bağlı deformasyon veya iç dudakların genetik olarak normalden büyük olduğu durumlarda oluşan şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılır. Bundan sonra dış dudaklar daha sıkı ve estetik görünecektir. Majoroplasti, henüz cinsel deneyim yaşamamış kişiler için de uygundur.Majöroplasti de labioplasti gibi lokal anestezi veya sedasyon altında yapılabilir.

Kli̇teroplasti̇,

Klitoral estetik olarak da adlandırılan, klitoris üzerindeki fazla dokunun alınması ve kalan dokunun kendiliğinden eriyen dikişlerle dikilmesi işlemidir. Klitorisin gereğinden büyük olması cinsel ilişki sırasında rahatsızlık ve halsizliğe neden olabilir ve bu da psikolojik bozulmalara yol açabilir. Bu nedenle klitoral estetik özgüvenin artmasına, aktif ve sorunsuz bir cinsel yaşam sürmesine ve partnerle uyumun artmasına yardımcı olur. Kliteroplasti estetiği de lokal anestezi altında veya sedasyon yöntemi ile yapılmaktadır.

Vaji̇noplasti̇,

vajina daraltma işlemi olarak da tanımlanabilir. Vajinal duvarların yaşlanma, normal doğum, sık cinsel ilişki ve kürtaj gibi nedenlerle genişleme ve genişleme durumlarının tedavisinde kullanılan vajinoplasti, arka duvardaki mukoz membran ve kas dokusunun çıkarılıp yerine vajinanın vajinaya yerleştirildiği bir genital estetik türüdür. vajinanın kalan kısmı dikilecek. Vajinoplasti sonrası hem kadın hem de partneri için cinsel ilişkiden alınan hazzın arttığı ve bunun her iki taraf için de psikolojik olarak olumlu bir etkisi olduğu söylenebilir. Vajinoplasti, genital estetiğin en popüler ve en sık kullanılan türüdür.

Genital Estetik(genital-aesthetics)

Sıkça Sorulan Sorular

Doğumdan Sonra Geni̇tal Esteti̇k Yaptırmak Mümkün Müdür?

Genital estetiğin türü ne olursa olsun operasyon için doğumdan sonra en az 3 ay geçmiş olmalıdır.

Geni̇tal Esteti̇k Sonrası Ci̇nsel İsteksi̇zli̇k Olabi̇li̇r Mi̇?

Özellikle vajinanın daha genç ve diri görünmesinin psikolojik açıdan olumlu yönü hastayı cinsellik açısından en olumlu şekilde etkiler.

Geni̇tal Esteti̇k Sonrası Ci̇nsel İli̇şki̇ye Ne Zaman Dönülebi̇li̇r?

Estetik genital cerrahi sonrası 6 hafta cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır.

Geni̇tal Esteti̇k Sonrasi İyi̇leşme Süreci̇ Ne Kadar Sürer?

Genital estetik operasyonlarından sonra hasta genellikle 2 hafta içinde sağlığına kavuşur. Ameliyat sonrası oluşabilecek hafif morluk ve şişlikler bu süre içerisinde ortadan kalkacaktır. Bu süre zarfında hafif ağrı normaldir ve doktor tarafından reçete edilen ağrı kesici ilaçlarla tedavi edilebilir. Ameliyattan sonraki üçüncü gün hasta duş alabilir ve işine dönebilir. Genital estetik uygulamasından sonraki iki hafta içinde ağır ve yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır.

Geni̇tal Esteti̇k Ameliyatlarında Yaş Sınırı Var Mı?

Kadın genital bölgesinin gelişimi 20 yaşına kadar devam eder. Bu nedenle 20 yaşından önce hiçbir şekilde genital estetik yapılmamalıdır. Herhangi bir üst yaş sınırı yoktur, sağlık gereksinimleri olan her kadın bu işlemi yaptırabilir.

Jeni̇tal Esteti̇k Ödülleri̇ 2022

Genital estetik tedavi fiyatları, yapılacak genital estetiğin tipine, tek veya kombine müdahaleye, tedaviyi uygulayan doktora, kliniğe ve hatta şehre göre değişmektedir. Detaylı bilgi ve randevu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Güzelli̇k Turi̇zmi̇nde Geni̇tal Esteti̇ği̇n Önemi̇

Türkiye, genital estetik ameliyatları için dünyanın her yerinden misafir ağırlıyor. Hijyenik ve lüks klinikler, alanında uzman, dünya çapında uygulama yapan ve eğitim veren doktor ve cerrahlar, birinci sınıf hizmet ve uygun fiyatlar sunan ajanslar, Türkiye’yi genital estetik ameliyatları için popüler bir destinasyon haline getiren olumlu yönler arasındadır. İstanbul, Türkiye’de estetik müdahalelerin merkezidir. Hasta, fotoğrafları göndererek olası sonucun dijital bir önizlemesini önceden alma fırsatına sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP