Hibrit Protez Nedir? Avantajları Nelerdir?

FORGOT YOUR DETAILS?

Hibrit Protez Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hibrit Protez Nedir?

Protez diş; yaş, genetik nedenler, diş eti ve dokularda oluşan hasarlar nedeniyle bakım yapılmaması nedeniyle kaybedilen dişlerin yerine konması için kullanılan bir diş eksikliği tedavi yöntemidir. Protezler diş etlerine takılır veya çıkarılabilir.

Değişen zaman ve teknolojinin gelişmesi her alanda olduğu gibi diş tedavisinde de yenilikler getirmekte, tedavi sürecinde ve sonrasında tedavi edilenlerin her gün daha rahat ve keyifli bir şekilde yaşamlarına devam etmelerini sağlamaktadır.

Eksik dişlerin insanlar üzerinde hem psikolojik hem de sağlık açısından olumsuz etkileri vardır.

Dişler sindirim sisteminin başlangıç noktası sayılabileceğinden, eksikliği çiğnemeyi de etkiler.

Peltekliğe yol açarak rahatsız ve estetik olmayan bir görüntü oluşturabilir.

Bu özgüven eksikliğine yol açabilir.

Hibrit protez, mevcut sabit ve hareketli protezlerin daha da geliştirilmiş hali olarak tanımlanabilir.

Hibrit Protez Nasıl Kullanılır?

Hibrit protezler hem tam diş eksikliklerine hem de bölgesel eksikliklere özel olarak hazırlanmış, diş eti ve dokularla tam uyumlu, kişiye tam konfor ve estetik görünüm sağlayan protez türüdür.

Hibrit protez 4-6 adet implant vidasından oluşan akrilik taban üzerine yerleştirilerek kişiye özel hazırlanan protez dişlerin diş dokusuna mükemmel şekilde bağlanması sağlanır. Kısacası, all-on-four tedavisinin bir parçasıdır.

Hibrit Protezler Kimler İçin Uygundur?

Hibrit protez implant bazlı bir tedavi yöntemi olduğu için hastanın kemik yoğunluğunun ve hacminin tam olması önemlidir.

Kemik yoğunluğu ve hacminde eksiklik varsa kişinin öncelikle sinüs lifting tedavisi olması gerekir. Çene ve kemik dokusu uygun durumda olan veya tedavi sonrası uygun olacak herkes için uygulanabilir bir tedavi yöntemi olduğu söylenebilir. Bu konuda daha detaylı bilgi doktor tarafından muayene sonrasında verilecektir.

Hibrit Protezlerin Avantajları Nelerdir?

Hibrit protezler sabit protezlerdir ve sadece gerekli durumlarda doktor tarafından çıkartılabilir.

Protez dişlerin diş etleriyle buluştuğu noktada mükemmel uyum sağlayabilirler.

Protezlerin doğal ölçülerde ve dişin doğal renginde yapılabilmesi sayesinde tek tek dişlerin lokal tedavisi için de oldukça uygundurlar.

Olası bir enfeksiyon veya iltihaplanma durumunda doktor tarafından kolayca çıkarılıp tedavi edilebilirler.

Diğer protez çeşitlerine göre kendi dişinizi çiğnemeye en yakın olan yöntemdir. Hibrit protezlerle sert sebze ve meyveler de yenilebilir.

İmplantların açısı veya konumu hibrit protezi etkilemez. Her koşula uyum sağlanarak sağlıklı ve estetik sonuçlar alınabilir.

Hibrit Protezlerin Güzellik Turizmindeki Önemi

Türkiye, diş sağlığı ve diş estetiği konusunda dünyanın önde gelen sağlık turizmi merkezlerinden biridir.

Hibrit protez Türkiye'de implant tedavisi ile birlikte başarıyla kullanılmaktadır.

Başarılı, sağlıklı ve estetik sonuçlar her geçen gün talebi artırmaktadır.

Türkiye, mükemmel donanımı, deneyimli uzmanları ve birinci sınıf hizmet sağlayıcıları ile hibrit protezler için tercih edilen ülkelerden biridir.

Uygun fiyatlar ile birleştiğinde hasta sayısı her geçen gün artmaktadır.

Birinci First Class Esthetic olarak, bizi tercih eden ve yolunu bizimle yürümek isteyen misafirlerimize, alanında uzman doktor ve hastanelerimizle birlikte tüm estetik ve sağlık hizmetlerimizde aynı özen ve hassasiyetle hizmet vermek için çalışmaya devam ediyoruz. ülkemizde kaldığınız süre boyunca kendinizi rahat ve bakımlı hissetmeniz için teknik olarak tam donanımlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP