Jawline (Çene Estetiği) Dolgusu Nedir? Nasıl Uygulanır?

FORGOT YOUR DETAILS?

Jawline (Çene Estetiği) Dolgusu Nedir?
Nasıl Uygulanır?

jawline-bg

Çene Çizgisi Estetiği Nedir?

Bu işlemde çenenin her iki yanına ince uçlu iğneler ve kanüller kullanılarak yağ enjekte edilir. Bu, çeneden kulağa mandibular bölgenin kemikleri boyunca uzanır ve çene çizgilerini düzeltmeye ve çeneyi tanımlamaya hizmet eder. Son zamanlarda oldukça popüler olan Jawline çene çizgisi estetiği, çene bölgesinin daha köşeli görünmesini sağlar ve istenirse uzatılabilir.

Göze hoş gelmeyen yüz hatlarını ortadan kaldırmak ve daha keskin yüz hatları elde etmek için her erkek veya kadında rahatlıkla uygulanabilen bir dolgu işlemidir. Dudak, burun ve çene hatlarının belirginleştirilmesi işlemi ortalama 20 dakikalık bir işlemdir. Çene hattı enjeksiyonunun anestezi altında yapılması gerekmez, işlem yapılacak bölge anestezik kremler yardımıyla uyuşturulur.

Dolgu maddesi olarak endojen yağ hücreleri, hyaluronik asit, sığır kollajeni, kalsiyum hidrokdilapatit ve biyolojik olarak parçalanabilen polimer gibi maddeler kullanılmaktadır.

Kimler Jawline Tedavisi Yaptırabilir?

  • Genetik veya dış etkenlere bağlı olarak çene deformitesi olan bireyler
  • Küçük veya çekik çenesi olan kişiler
  • Asimetrik çene bölgesi olan kişiler
  • Daha keskin ve belirgin yüz hatlarına sahip olmak isteyenler
  • Çene bölgesinde yaşa bağlı deri sarkması olan kişiler
  • Daha sivri bir çene ile genç ve canlı bir yüz şekli arzulayan kişiler
jawline(çene)

Sıkça Sorulan Sorular

Çene Estetiği̇ Ağrılı Bir İşlem Midir?

İşlem sırasında anestezik kremler kullanıldığı için ağrı olmaz. İşlem sonrası dönem hastalar tarafından keyifli ve sorunsuz bir süreç olarak tanımlanmaktadır. Oluşabilecek herhangi bir hafif ağrı, doktor tarafından reçete edilen hafif ağrı kesiciler ile kolaylıkla kontrol altına alınabilir.

Jawline çene hattı enjeksiyonu sonrası iyileşme süreci Hyaluronik asit kullanılıyorsa iyileşme süresi olmaz, işlemden hemen sonra hasta normal hayatına dönebilir. Otolog yağ enjeksiyonlarında liposuctiona bağlı olarak hafif morarma ve şişlik oluşabilir. Bunların azalması 2 hafta kadar sürebilir.

Çene Esteti̇ği̇ Kalıcı Sonuçlar Sağlar Mı?

  • İşlem hyaluronik asit ile yapıldıysa, süre 6 ay ile bir yıl arasındadır.
  • Yağ enjeksiyonlarında raf ömrü 2-3 yıldır.

Bi̇r Jawli̇ne Çene Çi̇zgi̇si̇ Esteti̇ği̇nden Sonra Ni̇hai̇ Sonucu Görmek Ne Kadar Sürer?

Nihai sonuç işlemden 2 hafta sonra görülür.

Jawli̇ne Çene Esteti̇ği̇ Erkekler İçin De Uygun Mudur?

  • Günümüzde bu estetik müdahale kadın ve erkek tarafından eşit olarak algılanmaktadır.
  • Erkeklerde amaç daha sert ve erkeksi bir görünüm elde etmektir.

Jawline Chinline Estetik Fiyatları 2022

Çene fiyatları, uygulama şekline, kullanılacak malzemeye ve malzeme miktarına göre değişiklik göstermektedir. Detaylı fiyat bilgisi için tıbbi muayeneden geçilmelidir. Bir muayene randevusu ayarlamak veya daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Güzellik Turizminde Jawline Estetiği̇nin Yeri

Jawline estetiği söz konusu olduğunda, Türkiye, yüksek teknolojili lüks klinikler, deneyimli doktorlar ve uzman ekipler, birinci sınıf hizmet ve son fakat en az değil: rakipsiz fiyatlar gibi olumlu yönleri nedeniyle gidilmesi gereken popüler bir yerdir. İstanbul güzellik turizmi açısından Türkiye’nin merkezidir. Profesyonel ajanslar aracılığıyla hasta, olası sonucu dijital ortamda görebilmesi için önceden kendi fotoğraflarını gönderme imkanına sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP