Kantoplasti (Badem Göz Estetiği) Öncesi Ve Sonrası

FORGOT YOUR DETAILS?

Kantoplasti
(Badem Göz Estetiği)
Öncesi Ve Sonrası

türkiye'de badem göz ameliyat

Badem Göz Estetiği (Kantoplasti)

Kantoplasti badem göz estetiğinin cerrahi bir çeşididir. Gözlere daha genç ve güçlü bir görünüm, canlılık ve çekicilik kazandırmak, simetri bozukluklarını veya şaşılığı düzeltmek için kişilerin tercih ettiği cerrahi bir operasyondur. Cerrahi tonsillektomi lokal anestezi veya sedasyon altında yapılır. Bu işlemde gözün dış kısmından küçük bir kesi yapılarak göz yukarı çekilir ve kemik zarından asılır. Ortalama 30-60 dakika süren bu işlemden sonra hasta taburcu edilir ve günlük hayatına dönebilir.

Badem Göz Estetiği Öncesi

Badem göz ameliyatı plastik cerrahlar tarafından yapılır. Tedavi eden doktor yüze en uygun şekli belirleyecek ve hasta ile görüşecektir. Experience des artes’in tavsiyelerine güvenilmelidir. İşlem lokal anestezi altında yapılıyorsa hastanın ayık olmasına gerek yoktur, ancak ameliyat genel anestezi altında yapılıyorsa kişinin ameliyattan önceki 8 saat boyunca bir şey yiyip içmemesi gerekir. Hasta kan sulandırıcı ilaçlar alıyorsa doktor tavsiyesi ile bunlar kesilmelidir. operasyon öncesi yüze herhangi bir kimyasal ürün sürülmemelidir.

kantoplasti-canthoplasty

Badem Göz Ameliyat Sonrası

hasta işlemden hemen sonra taburcu edilir. işlemden sonraki 2. gün hastanın tekrar duş almasına izin verilir. Genellikle kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığı için dikişlerin alınması gerekmez. Ancak erimeyen dikişler kullanılmışsa işlemden sonraki 7. günde alınması gerekir. işlemden sonraki 10. günden itibaren olası morarma ve kızarıklıklar azalır. Şu andan itibaren hasta tamamen iyileşmiş olarak kabul edilir. On günlük iyileşme sürecinde yüze makyaj ve kimyasal ürünler sürülmemelidir. Bu süre zarfında hasta sırt üstü yatmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Badem Göz Ameliyatı Ağrılı Bir İşlem Midir?

İşlem lokal veya genel anestezi altında yapıldığından hasta operasyon sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Daha sonra ağrı kesicilerle giderilebilecek hafif ağrılar meydana gelebilir.

Badem Göz Ameliyatından Kaynaklanan Kalıcı İzler Var Mı?

Genelde işlem sırasında kendiliğinden eriyen ipler sayesinde görünmeyen 4-5 dikiş atılır. Kendiliğinden çözülen ipler kullanılmasa bile, doktor talimatlarına uyulursa görünür iz kalmaz.

Bademci̇k Ameliyatı Kalıcı Sonuçlar Sağlar Mı?

Ameliyat kalıcı bir işlemdir ancak cilt ve cilt yapısına bağlı olarak cilt yıllar içinde elastikiyetini ve sıkılığını kaybedebilir. Bu durumda ameliyatın 4 yıl sonra tekrar edilmesi gerekebilir.

Badem Göz Ameliyatından Sonra Tekrar Ne Zaman Makyaj Yapabilirim?

İyileşme süreci 10 gün sürer ve bu bittiğinde hasta tekrar makyaj yapabilir.

Bademci̇k Ameli̇yatı İçi̇n Yaş Aralığı Nedi̇r?

Diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi hasta en az 18 yaşında olmalıdır. Hastanın sağlık durumu elverdiği ve doktorun işlem için muvafakat verdiği sürece bu operasyon için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.

Erkeklere De Badem Göz Ameliyatı Yapılabilir Mi̇?

Elbette erkekler de daha diri ve genç görünmek isterler. Uykulu ve hüzünlü gözlerden kurtulmak, canlı ve göz alıcı gözlere sahip olmak isteyen bay ve bayanlar badem göz ameliyatı olabilirler.

Badem Göz Ameliyat Fiyatları 2022

her kliniğin fiyat politikası farklı olduğu için bu işlem için sabit bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Maliyetler kliniğin teknik donanımına, doktorun tecrübesine ve hatta hastanenin konumuna göre değişebilmektedir. Detaylı bilgi ve fiyat talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Güzellik Turizminde Badem Göz İşlemi̇ni̇n Önemi̇

Türkiye, bademcik ameliyatı için kalitesi, başarısı, en doğal ve güzel sonuçları ve sonuç odaklı çalışmaları ile son dönemde öne çıkan ülkeler arasında yer almaktadır. İstanbul, nitelikli ve deneyimli tıp uzmanları, son teknoloji ile donatılmış modern hastaneleri, üstün hizmeti ve uygun fiyatları ile bademcik ameliyatı için en popüler şehirler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP