Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti) Nedir? Nasıl Uygulanır?

FORGOT YOUR DETAILS?

Kepçe Kulak Ameliyatı (Otoplasti) Nedir?
Nasıl Uygulanır?

otoplasty surgery

Kepçe Kulak Nedir?

Çıkıntılı kulaklar, kulaklar ile kafa arasındaki mesafenin çok fazla olması ve kulakların başa paralel değil başa dik olmasından kaynaklanan genetik veya dışsal kulak kusurlarıdır.

Kepçe Kulaklar Nasıl Oluşturulur?

Cerrahi bir işlemdir. Baş ile kulak arasındaki mesafe orantısız görünüyorsa, çok büyükse veya asimetri varsa, kulak ile baş arasındaki, açının genişliği ile belirlenen noktaya dikilerek bu durum düzeltilebilir. Kıkırdağın yeterince katlanmadığı durumlarda kulak arkasındaki deri iç kısma dikilerek bu operasyon gerçekleştirilir. Kıkırdağın çok büyük olduğu nadir durumlarda kıkırdak dokusu küçültülerek kesi yapılarak otoplasti yapılabilir. Otoplasti, genellikle lokal anestezi altında yapılan basit bir işlemdir. Ancak işlem sırasında cerrahın işini kolaylaştırmak için daha genç yaştaki kişilerde genel anestezi tercih edilir.

Ki̇mlere Otoplasti̇ Yapılabi̇li̇r?

Kulakların gelişimi ortalama 5-6 yaşlarında tamamlanır. Kulak kepçesinden görme bozukluğu olan ve psikolojik travmaya neden olabilecek herkes 6 yaşından sonra ebeveynlerinin onayı ile çocuklara otoplasti yaptırabilir. 6 yaş alt sınır olarak belirlenirken unutulmamalıdır ki operasyon için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur ve sağlık durumu elverdiği sürece kişinin isteği üzerine bu operasyona hiçbir şey engel değildir. Kulaklarının görünümünden rahatsız olan, kulaklarını estetik bulmayan, bu nedenle saç örgüsü takmayan ve bu durumdan psikolojik olarak etkilenen herkes bu cerrahi işlemi yaptırabilir.

Kepçe Kulak(Prominent-Ear-Surgery)

Otoplasti̇ Ne Kadar Sürer?

Kulak ameliyatı kulağa yapılacak düzeltmeye göre ortalama 45-90 dakika sürer. Doktor muayeneden sonra size kesin süreyi söyleyebilir.

Müdahale Kalıcı Mı?

Ameliyat sonrası dönemde deneyimine ve uzmanlığına güvenilebilecek bir cerrah tarafından ve doktor tavsiyelerine uyulması koşuluyla kulak estetiği ameliyatının yapılması kalıcı sonuçlar doğuracaktır.

Kulakları Çi̇mdi̇kledi̇kten Sonra Nelere Di̇kkat Edi̇lmeli̇di̇r?

Otoplasti sonrası kulaklar 4 gün bağlı kalır. Bu süre zarfında hasta kulakları üzerine yatmamalıdır. 4. veya 5. gün bandajlar çıkarıldıktan sonra hafif morarma ve şişlik görülebilir. Bu tamamen normal bir durumdur ve doktorunuzun önerdiği ağrı kesiciler rahatlama sağlayacaktır. İşlemden sonraki ilk iki hafta uyurken kulaklar kapatılmalıdır. Sadece küçük bir operasyon olduğu için hasta hemen ardından normal hayatına dönebilir.

Ameli̇yattan Sonra Kalıcı İz Kalır Mı?

Otoplastiden sonra kulağın arkasında soluk bir iz kalabilir. Bu bölge görünmediğinden ve hasta kulakların rahatsız edici, rahatsız edici görünümünden kurtulduğu için bu iz hastalar tarafından önemli görülmemektedir.

Otoplasti̇ Fi̇yatları 2022

Muayene yapılmadan hiçbir işlem için fiyat belirlenmemelidir. Fiyat kullanılan prosedüre, doktora ve kliniğe bağlıdır. Detaylı bilgi, randevu almak ve muayene sonrası fiyat öğrenmek için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.

Güzelli̇k Turi̇zmi̇nde Otoplasti̇ni̇n Önemi̇

Türkiye, konusunda deneyimli ve uzman doktorları ve uygun fiyat seçenekleri ile kulak kalıbı konusunda en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Hastanın kliniğe gönderebileceği fotoğraflar yardımıyla mümkün olan en iyi sonucu önceden öğrenmek mümkündür. İstanbul, kepçe kulak ameliyatı için Türkiye’nin en popüler şehirleri arasındadır. Sağlık turizminin merkezi İstanbul, kulak kalıbı için dünyanın her yerinden misafir ağırlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP