Penis Ameliyatları İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

FORGOT YOUR DETAILS?

Penis Ameliyatları İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

penis-ameliyatları

Penis estetiği, genetik veya dış etkenlerden kaynaklanan deformiteleri veya fonksiyonel bozuklukları tedavi etmek için yapılan estetik operasyonları ifade eder. Genellikle kısa, ince ve kavisli penise sahip erkekler penis estetiği yaptırır. Penis estetiği ameliyatları, cinsel ilişki kalitesini ve partnerle uyumu artırması ve psikolojiyi olumlu etkilemesi nedeniyle erkekler tarafından en sık yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Penis estetiği ameliyatlarının farklı türleri arasında uzatma, kalınlaştırma ve eğrilik düzeltme uygulamaları yer alır.

Peni̇s Uzatma

Penisin anatomik yapısına bakarsanız %30-35’inin vücudun iç kısmında olduğu söylenebilir, penis uzatma operasyonunun temeli bu kısmın çıkarılmasıdır. Penis uzatma ameliyatları iki şekilde yapılır; Kasık kemiği ile penisi birbirine bağlayan esaret bandı %80 oranında kesilerek penisin kalan kısmı serbest bırakılarak penis boyu uzatılır. Diğer bir yöntem ise penisin alt kısmındaki yağı almak ve bu bölgeyi penisin şekline uyacak şekilde tekstüre ederek penisi uzatmak için liposuction kullanır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte penis uzatma ameliyatı sonrasında 3-4 cm’lik bir artış beklenebilir.

Peni̇s Kalınlığı

  • Penis kalınlaştırma, penisin doğuştan ince olması veya kilo almaması nedeniyle ince kalması durumunda kullanılır.
  • Penis kalınlaşması üç şekilde oluşur;
  • Kişinin kendi yağ dokusu kullanılarak penis kalınlaşması. Bu teknikte, yağ dokusu işleme uygun hale getirildikten sonra, alınan yağ dokusu istenilen kalınlık ve şekle göre penisin belirli bölgelerine enjekte edilir. İşlem lokal anestezi altında yapılır.
  • Dolgu enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma penisin belirli noktalarına dolgu maddesi enjekte edilerek penise istenilen şekil ve kalınlık kazandırılması işlemidir. Kullanılan dolgu malzemeleri özellikle penis dokusu için uygundur. İşlem lokal anestezi altında yapılır.
  • Yağ transferinde olduğu gibi kişinin kendi dokusunun penisteki otolog dokular arasına istenilen şekil ve kalınlığa göre enjekte edildiği otolog doku tekniğidir. Bu işlem hem lokal hem de genel anestezi altında yapılır.
Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Peni̇s Kavi̇sli̇ Düzeltme

Penis eğriliği, doğuştan üretral problemler veya yanlış sünnet sonucu oluşabilen, düz olmayan ve ereksiyon sırasında yukarı, aşağı, sola veya sağa bakan bir penis olarak tanımlanır.

Penis eğriliği sadece psikolojiyi değil, cinsel yaşam kalitesini de olumsuz etkiler ve tedavi edilmediği takdirde uzun vadede penis fonksiyon bozukluğuna yol açabilir. Penis eğriliği, peniste sertleşmeyi sağlayan yapıların düzensiz büyümesi sonucu oluşan bir rahatsızlıktır.

penis eğriliği belirtileri;

  • İdrar yaparken, idrar farklı bir yöne yönlendirilir,
  • Penis ereksiyon halindeyken sağa, sola, aşağı veya yukarıyı gösterir.
  • erektil disfonksiyon ve ağrı
  • cinsel ilişkiye girememe.

Eğri̇ Peni̇s Tedavi̇si̇

Penis eğriliği tedavisi, ereksiyona neden olan penisteki erektil dokunun orantısız şeklinin düzeltilmesi olarak tanımlanabilir. Bu tedavi, kavernöz cisimleri çevreleyen zarın soyulması, sinir ve damarların ayrılması ve deforme olan ya da orantısız olan kısmın kalıcı olarak dikilmesiyle gerçekleştirilir. İşlemin üroloji veya androloji uzmanları tarafından yapılması önemlidir. Operasyon genel anestezi altında yapılır.

Penis Esteti̇k Fi̇yatları 2022

Estetik penis ameliyatları, insan hayatının en önemli gerçeklerinden biri olan sağlıklı bir cinsel yaşam için önemlidir. Bu nedenle uzman ellere teslim edilmelidir. Detaylı bilgi ve fiyat talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Güzelli̇k Turi̇zmi̇nde Peni̇s Esteti̇ği̇ni̇n Önemi̇

Mikrocerrahi uzmanları ve son teknoloji klinikler nedeniyle Türkiye penis estetiği konusunda yüksek talep görmektedir. Tedavi süresinin kısalığı ve normal hayata hızlı dönüşünün yanı sıra uygun fiyatları nedeniyle İstanbul, Türkiye’nin en popüler destinasyonudur.

Fotoğraf göndererek önceden bir muayene ve tavsiye mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP