Popo Estetiği (Brezilya Poposu Ameliyatı) Hakkında Her şey

FORGOT YOUR DETAILS?

Popo Estetiği
(Brezilya Poposu Ameliyatı)
Hakkında Her şey

3 çeşit popo estetiği vardır. Bunlar;

 • Popo büyütme
 • Popo küçültme
 • Kalça sıkma/kaldırma

Popo Büyütme

Bu popo prosedüründe şekillendirilecek olan liposuction ile alınır. Bu yağdan daha fazla yere yönlendirilir ve hedeflenir. Yağ alımı 2, bu yeterli olmaz 3 yapılır. (bel, uyluk, karın). Kişide yeterli yağ yoksa popo için silikon dolgular kullanılır.Kalça büyütme, Brezilya popo (BBL) olarak da bilinir.

Kimler Kalça Büyütme Ameliyatı Yaptırmalı

Popolarının basık, dar veya sarkık görünümünden rahatsız olan, daha genç, daha güçlü ve daha güzel bir vücut şekline sahip olmak isteyen ve bu konuda rahatsızlık hisseden hem erkekler hem de kadınlar popo büyütme operasyonu yaptırabilir.

Ancak her estetik işlemde olduğu gibi popo büyütme için de vücut gelişiminin tamamlanmış olması yani kişinin 18 yaşından büyük olması önemlidir.

Operasyon için üst yaş sınırı yoktur. Daha büyük popo isteği olan ve tıbbi durumu ameliyata izin veren herkes popo büyütme estetiği için iyi bir adaydır.

Popo Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hasta uygun bir klinik ve doğru doktoru bulduktan sonra mutlaka kalp, şeker veya dolaşım hastalıkları konusunda bilgilendirilmelidir.

İşlemin sorunsuz geçmesi için işlemden en az 10 gün önce sigara ve alkol tüketimi durdurulmalıdır.

Mevcut alerjiler rapor edilmelidir. Bu dönemde kan sulandırıcı ilaçlar da kesilmeli ve ağrı kesiciler sadece küçük dozlarda kullanılmalıdır.

Liposuction sonrası işlemin başarısı ve sağlığınız için en önemli şey doktorun talimatlarına kayıtsız şartsız uymak ve ilaçları düzenli kullanmak ve korse giymektir.

İyileşme sürecini geciktirebileceği için iyileşme süreci tamamlanana kadar sigara tüketimi durdurulmalıdır.

Popo büyütme, kesi veya dikiş içermeyen bir işlemdir. Kanüller yardımı ile 2-3 mm delikler açılarak yağlar alınır ve ayrılır.

Başarılı bir sonuç için işlemden sonraki ilk hafta ağır yük kaldırmamak, şok ve sarsılmalardan kaçınmak ve ortalama iki hafta yüz üstü veya yan yatarak uyumak önemlidir.

İşlem sonrası oluşabilecek morarma ve şişlikler normaldir. Hastanın alışkanlıklarına, yaşam tarzına ve vücut yapısına bağlı olarak bu süre 3 aya kadar uzayabilir.

Profesyonel Bir Genişlemenin Nihai Sonuçları Ne Zaman Görünür?

Ayrılan ve zenginleştirilen yağ hücreleri canlı olarak kalçaya enjekte edildiğinden, estetik popo büyütme sırasında bu yağ hücrelerinin bir kısmının enjeksiyon sırasında veya sonrasında ölmesi normaldir. Bu durumda tam sonuçların görülmesi 6 ayı bulabilir.

Popo Büyütme Kalıcı Bir İşlemdir

Popo büyütme kendi canlı vücut yağınız enjekte edilerek yapıldığından sonuç çok doğal ve kalıcıdır.

Yağlar karın, bel, uyluk yani vücudun dirençli bölgelerinden alındığı için dayanıklılık oranı çok yüksektir ve vücudun herhangi bir adaptasyon sürecine ihtiyacı yoktur.

Kalça Küçültme

Popo küçültme, vücut orantılarını bozan yaygın ve fazla yağların alınması için fazla yağ dokusuna uygulanan bir vaser liposuction işlemidir.

Kalça üzerinde koltuk dışında gerçekleştirilir.

Estetik popo küçültme işlemi genel anestezi altında yapılır. Alınan yağ miktarı hastanın kilosuna ve yapısına göre değişir.

Hasta vücudunun orantısız görünümünden kurtulur ve daha genç görünen, yontulmuş ve çekici vücut hatlarına sahip olur.

Popo Küçültme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

 • İşlem sonrası hasta bir gün klinikte kalmalıdır.
 • İşlemden sonra bir ay süreyle hasta doktorun önerdiği korseyi giymelidir.
 • İşlemden sonraki ilk iki hafta boyunca hasta vücudunun bu bölgesini şok ve titreşimlerden korumalı, yorucu hareketlerden ve sporlardan kaçınmalıdır.
 • işlem sonrasında hafif şişlik ve morluklar oluşabilir. Hastanın cilt yapısına ve hassasiyetine göre 2 hafta içinde bunlar azalır.

Kimler Popo Küçültme Ameliyatı Olabilir?

Poposunun sarkık, geniş, orantısız veya asimetrik görünümünden memnun olmayan, bu bölgedeki yağlardan egzersiz veya diyetle kurtulamayan, bu durumdan psikolojik olarak etkilenen, zinde ve genç bir görünüme sahip olmak isteyen herkes kalçalar küçültme gerçekleştirir.

 • Her estetik müdahalede olduğu gibi 18 yaşını doldurmuş olmak şartı aranır.
 • Üst yaş sınırı yoktur, hastanın anestezi ve işlem için fiziksel gereksinimleri karşılaması gerekir.
 • Popo küçültme, vücut şekillendirme için cinsiyet fark etmeksizin hem erkekler hem de kadınlar tarafından yapılabilir.

Popo Küçültme Kalıcı Bir İşlem Midir?

Popo küçültme estetiği kişinin yaşam koşullarına, alışkanlıklarına ve kilosuna bağlı olmakla birlikte genellikle kalıcı bir işlemdir.

Bu noktada kişinin işlem sonrası aşırı kilo almamasına, yağ seviyelerini kontrol altında tutmasına ve öğrenilen beslenme alışkanlıklarını tavsiye edildiği şekilde sürdürmesine dikkat etmesi önemlidir.

Popo Kaldırma

Popo kaldırma, genetik veya yaşa bağlı nedenlerle popoda zamanla ortaya çıkan sarkma ve popo şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Sırtın alt kısmındaki bir kesiden popoyu kaldırmayı, varsa fazla yağ dokusunu çıkarmayı ve sarkan cildi sıkılaştırmayı içerir.

Kimler Popo Estetiği Yaptırabilir?

 • Kalçalarında diyet veya egzersizle yok edilemeyen fazla kilolu ve yağ birikintileri olan kişiler,
 • Yoğun kilo vermiş ve en az 6 aydır kilosunu koruyan kişiler,
 • Popo bölgesindeki alçaltma veya deformasyonlardan rahatsızlık hisseden normal kilolu kişiler,
 • Yaşlanmanın neden olduğu deri sarkması nedeniyle poposunun görünümünden memnun olmayan kişiler,

Ön koşul, hastanın 18 yaşını doldurmuş ve fiziksel gelişimini tamamlamış olmasıdır. Bu işlem için üst yaş sınırı yoktur ve cinsiyet önemli değildir.

Sadece kadınlar değil, erkekler de daha çekici ve net bir figür ister. Bu nedenle ciltte sarkma ve elastikiyet kaybı gibi sorunları olan erkekler için popo kaldırma, istenilen görünüme ulaşmak için basit bir işlemdir.

Popo kaldırma, genellikle popo küçültme ile birlikte yapılan bir operasyondur.

Popo Kaldırma Kalıcı Sonuçlar Sağlar Mı?

Tüm bu işlemlerde olduğu gibi, dayanıklılık açısından sonuç, işlemden sonra beslenme alışkanlıklarına, cilt dokusuna ve doktorun talimatlarına uyulmasına bağlıdır.

Bahsedilen koşullarda popo kaldırma işlemi kalıcıdır.

Popo Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Popo Kaldırma İşleminden Sonra Hasta Şunları Yapmalıdır:

 •  En az 4 gün yüzüstü uyumak
 • Doktorun önerdiği korseyi en az bir ay giymek
 • İlk iki gün duş almayın
 • İlk hafta istirahat çok önemlidir. Mümkünse hasta ancak bir hafta dinlendikten sonra çalışma hayatına devam etmelidir.
 • Şişme ve morluk cilt dokusuna ve hassasiyetine bağlı olarak normaldir, bunlar iki hafta içinde azalacaktır.

Popo Estetiği Fiyatları 2023

Popo estetiği fiyatları işlemde kullanılacak tekniğe, tek veya kombine operasyon olmasına, alınacak veya enjekte edilecek yağ miktarına, seçilen hastaneye ve doktora göre değişmektedir. Doğru fiyat bilgisi için araştırma yapılmalıdır. Detaylı bilgi, muayene tarihleri ​​veya fiyat bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Güzellik Turizminde Popo Estetiğinin Değeri

Türkiye, işlem ve iyileşme sürecinin rahatlığı ve kısalığı, deneyimli cerrahları ve yüksek teknolojiye sahip hastanelerinin yanı sıra uygun fiyatları ile popo estetiği alanında en popüler ülkelerden biridir.

Popo estetiğinin ana uğrak noktası olan İstanbul, güvenilir uzman ekipleriyle dünyanın her yerinden hastaları ağırlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP