Safir Saç Ekimi Tekniği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

FORGOT YOUR DETAILS?

Safir Saç Ekimi Tekniği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

saç ekiminde safir yöntemi

Safi̇r Saç Ekimi Nedir?

Son yıllarda hemen hemen her alanda yaşanan hızlı gelişmeler ve çeşitlilik gösteren yenilikler saç ekimi alanında da yaşanmaktadır. Bunun en iyi örneklerinden biri de Safir tekniği saç ekimi ile kendini göstermektedir. Safir tekniği saç ekimi, doğal safir kristallerinden elde edilen safir bıçaklar ile yine diğer saç ekimi tekniklerinde olduğu gibi, doğal görünüm kazandıran ve cilt dokusunu koruyarak uygulanan bir tekniktir. Safir uçlar, saçın yapısı göz önüne alınarak (ince, orta, kalın telli) 1.0, 1.3, 1.5 mm olarak üretilmiştir.

Safir Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

  • Safir tekniği, FUE yöntemi saç ekimine entegre olarak uygulanan bir kanal açma tekniğidir.
  • Saç ekimi yapılacak alan işaretlenir.
  • Ön hat çizgisi belirlenir.
  • Lokal anestezi uygulanır.
  • Donör bölgeden saç kökleri ( greftler) alınır.
  • Safir uçlu kanal açma aparatı ile kanallar açılır.
  • Donör bölgeden alınan saç kökleri kanallara yerleştirilerek saç ekimi işlemi gerçekleştirilir.

Safir Saç Ekimi Tekniği Kimler İçin Uygundur?​

Safir tekniği saç ekimi safir kristallerinden yapılan özel bıçaklara sahip, kalem şeklinde bir aparat ile uygulandığından, özellikle metal alerjisi olan kişiler için çok uygun ve avantajlı bir tekniktir. Kullanılan safir pen, çok ince uçlu, pürüzsüz ve anti bakteriyel yapıya sahip olduğu için, işlem sırasında kanama, iyileşme sürecinde de kabuklanma az olmaktadır. İşte bu sebeptendir ki; hem önemi her geçen gün artan hem de son zamanlarda en çok tercih edilen saç ekimi tekniklerinden biri haline gelmiştir. Özetle siz de ”benim cildim hassastır” diyenlerdenseniz kesinlikle tercihiniz Safir tekniği olmalıdır. Hassas ya da alerjik bünyelere özellikle önerilen safir tekniği, uzmanın analiz ve tavsiyesi ile, saç yapısı ve kafa derisi uygunsa, saç ektirmek isteyen ve kriterlere uyan herkes için kullanılabilecek bir kanal açma tekniğidir.

Safir Saç Ekimi Tekniği Ne Kadar Sürer?

✓ İşlem süresi ortalama 6 – 8 saat sürmektedir..

Safir Saç Ekimi(sapphire-hair-transplant)

Safi̇r Saç Ekimi Tekniği Avantajları Nelerdir?​

Safir tekniği saç ekimi doğal safir kristallerinden elde edilen safir bıçaklar ile uygulandığından, saç ekimi işlemi sırasında kanamayı, saç ekimi işlemi sonrasında da kabuklanma oluşumunu en aza indirgeyen tekniktir.

Safir Saç Ekimi Tekniği Maliyeti

Elbette ki her cilde ve her saç yapısının ihtiyacına uygun olarak, FUE yöntemi içinde gelişen saç ekim teknikleri, işlem sırasında kullanılan aparat ve bu aparatların miktarına bağlı olarak işlem maliyetleri farklılık göstermektedir. Bu nedenle FUE yöntemi içinde gelişen saç ekim tekniklerinin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

First Class-Esthetic olarak önceliğimiz; sağlığınız ve mutluluğunuz…
Gayemiz; aynaya her baktığınızda kendinize içtenlikle gülümseyebilmeniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP