Sakal Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır? | First Class Esthetic

FORGOT YOUR DETAILS?

Sakal Ekimi Nedir?
Nasıl Yapılır?

sakal ekimi

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal, erkeklerin ilk bakışta saçlar kadar göze çarpan ve dikkat çeken aksesuarlarından biridir. Hatta dikkat ettiyseniz bir erkeğin sakallı ve sakalsız hali arasında ciddi bir görüntü farkı vardır. Erkekler sakalsızken belki daha genç görünebilir. Ama sakalın erkeklere kattığı o farklı hava ve karizma da yadsınamaz bir gerçektir. Sakal ekimi de size sahip olmak istediğiniz görüntüyü sağlamak adına etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

​Saç konusunda yaşanan seyreklik, dökülme, kellik gibi sorunlar sakal konusunda da köse, seyreklik ya da dökülme şeklinde kendini göstermektedir. Elbette ki, sakal sorunlarında da başlıca etkenler; genetik yapı, stres ve sağlıksal sebeplerdir. Saç konusunda olduğu gibi sakal sorunları da kişinin psikolojisinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Sahip olmak istediğiniz görüntü için First Class-Esthetic olarak hijyenik kurallarına ve Avrupa standartlarına uygun kliniğimiz ile tam donanımlı teknolojik ekipman ve uzman kadromuzla yanınızdayız. Uzmanlarımızla yapacağınız görüşme sonucunda size ve yüzünüze en uygun sakal şeklini belirleyerek, hayalini kurduğunuz görüntüye kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

​Saç ekiminde olduğu gibi sakal ekiminde de FUE yöntemi kullanılmaktadır.

​Sakal ekiminde ilk aşama donör bölgenin belirlenmesidir. Donör bölge belirlenirken eğer sakallara sıklaştırma işlemi yapılacaksa sakalın alt kısmından, hiç sakal yok ise ense bölgesinden alım yapılır. En uygun donör bölgenin neresi olduğu ise uzmanımız tarafından yapılacak incelemeler sonrasında belirlenmektedir. Tespit yapıldıktan sonra, ekim yapılacak alan ve ne kadar kıl kökü kullanılacağı belirlenir. Bu aşamadan sonra kanal açma işlemi gerçekleştirilerek donör bölgeden alınan greftler mikro motor cihazlarıyla, tek tek açılan kanallara yerleştirilir.

Bu arada hemen bir dipnot ekleyelim;

  • Eğer sakallarınız seyrek ise FUE yöntemine entegre DHI tekniği,
  • Eğer sakal ekimi işleminden sonra kanama ve kabuklanmayı en aza indirgemek istiyorsanız yine FUE yöntemine entegre Safir Tekniği sizin için en uygun tercih olacaktır.
Sakal Ekimi(beard-transplant)

Sakal Ekimi Ki̇mlere Yapılır?​

Sakal ekimi, halk dilinde bilindiği gibi köse, seyreklik ya da dökülme gibi sakal sorunları yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Hem sakal sorunlarınıza kesin çözüm bulmak hem de psikolojik olarak kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız sakal ekimi tam size göre…

Sakal Ekimi Fiyatı Ne Kadardır?

First Class-Esthetic olarak bütçenize en uygun fiyatlandırma ile hayalini kurduğunuz görüntüye sahip olmanız için elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın.

​Unutmayın… First Class-Esthetic olarak biz, sizin sağlığınız ve mutluluğunuz için varız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP