Traşsız Saç Ekimi Nedir? Avantajları Nelerdir?

FORGOT YOUR DETAILS?

Traşsız Saç Ekimi Nedir? Avantajları Nelerdir?

traşsız saç ekimi istanbul

Traşsız Saç Ekimi Nedir?

Traşsız saç ekimi konusunda öncelikli olarak söylenmesi gereken insanların büyük bir kısmında saç dökülmesi, seyreklik ya da kellik gibi saç sorunlarının görüldüğüdür. Hatta son yüzyılın vebası sayılan stres de saç sorunlarının artmasında büyük bir role sahiptir ve maalesef bu sorunu yaşayan kişileri psikolojik bunalıma kadar da götürmektedir. İşte tam da bu sebeptendir ki, son yıllarda saç ekimiyle ilgili teknikleri, kadın ya da erkek birçok kişi tercih etmektedir. Saç ekiminin ilk çıktığı zamanlarda şimdiki kadar çok ve gelişmiş teknikler mevcut değildi. Aynı zamanda saçlar komple traş edilmekteydi. Tabii bu tıraşlı görüntü en başta kadınların hoşuna gitmeyen bir durumdu. Neyse ki, gelişen teknoloji ve artan teknikler sayesinde tıraşsız saç ekimi tekniği ile artık bu istenmeyen görüntüye mecbur kalınmamakta ve diğer saç ekimi tekniklerinde olduğu gibi doğal, sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olunmaktadır.

Tıraşsız Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Diğer tekniklerde olduğu gibi tıraşsız saç ekimi tekniğinde de;

  • Lokal anestezi uygulanır.
  • Mikro motor ile donör bölgeden saç kökleri (greftler) alınır.
  • Donör bölgeden, yani iki kulak arası ense bölgesinden alınan saç kökleri, kanallara yerleştirilerek işlem gerçekleştirilir.

Tıraşsız Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

En başta söyleyeceğimiz şu ki; saçlarından vazgeçmek istemeyenlerin tercih edeceği tekniklerden birisidir.

  • Traşsız saç ekimi nden sonra sizi rahatsız edecek bir görüntü ortaya çıkmayacağı için gündelik hayatınıza rahatlıkla devam edebileceksiniz. Özellikle dış görünüşüne önem veren kadınların gönül rahatlığıyla tercih edebilecekleri bir yöntemdir.
  • Traşsız saç ekimi nin en çok avantaj sağladığı kişiler uzun saçlı kişilerdir. Saç köklerinin alındığı bölgeler uzun saçlar arasında görünmeyeceğinden saç ekimi yaptıran kişi mutlu bir şekilde hayatına devam eder.
traşsız saç ekimi(unshaven-hair-transplant)

Traşsız Saç Ekimi Fiyatı Ne Kadardır?

Tıraşsız saç ekimi tekniği diğer tekniklere göre daha fazla ekipman, zaman ve emek gerektirdiğinden fiyatı da biraz daha yüksektir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

​Unutmayın… İstediğiniz doğal ve sağlıklı görünüme sahip olmanız için First Class-Esthetic olarak biz her zaman yanınızdayız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP