Yüz Germe (Facelift) Nedir? Yöntemleri Nelerdir?

FORGOT YOUR DETAILS?

Yüz Germe (Facelift) Nedir? Yöntemleri Nelerdir?

facelift-yüz germe

Yüz Germe Nedir?

Yaşlanmanın etkileri öncelikle yüz bölgesinde kendini gösterir. Zamanla cilt elastikiyetini kaybeder, kırışıklıklar ve sarkmalar ortaya çıkar. Özellikle alın ve göz çevresinde kırışıklıklar oluşur, burun ucundan dudağa doğru derin bir çizgi oluşur ve göz kapaklarında sarkma olur.

Kollajen ve elastin lif üretiminin azalması nedeniyle hücre yenilenmesi yavaşlar ve cilt canlılığını kaybeder. Cilt nemini, parlaklığını ve sıkılığını kaybederek kişiyi yorgun, mutsuz ve yaşlı gösterir. Yaşlanmanın bu etkilerinden kurtulmak için kişiler çeşitli estetik ameliyatların imkanını kullanırlar. Bunlardan biri de yüz germe. Yüz germe ameliyatları kişiye daha genç, sağlıklı, daha güçlü ve daha güzel bir görünüm kazandırmak için yapılır. İhtiyacınıza göre tam yüz, orta yüz veya alt yüz germe olarak uygulanabilir.

FaceLifting(yüz-askısı)

Yüz Germe Yöntemleri:

Germe Ameliyati

Kulağın önünden kulağın arkasına, kafa derisine kadar küçük bir kesi yapılarak fazla derinin çıkarılması ve yüz boyunca doğru yerlerdeki bağ dokusu, yüz kasları ve diğer gevşemiş dokuların gerdirilip yeniden şekillendirilmesini içerir. ve çene bölgesi yerleştirilecektir. Klasik yüz germe ameliyatı hem cilt altında hem de ciltte görülen şekil bozukluklarının onarılmasını sağlayarak kişinin daha genç, sağlıklı, mutlu ve zinde görünmesini ve hissetmesini sağlar. Klasik yüz germe ameliyatları genel veya lokal anestezi ve sedasyon tekniği ile yapılabilmektedir.

İşlemden en az 15 gün önce alkol ve sigara tüketimi kesilmelidir. İşlem genel anestezi altında yapılıyorsa ameliyattan 8 saat önce bir şey yiyip içmemelisiniz. İşlemden sonra en az 10 gün kan sulandırıcı, E vitamini ve multivitaminler alınmamalıdır. İşlem sonrası ilk 2 gün hasta su ile temas ettirilmemelidir. İyileşme sürecini kısaltmak veya hızlandırmak için en az bir hafta daha sigara ve alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. En az iki ay direkt güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır. 25 gün boyunca ağır egzersiz, yorucu spor ve cinsel ilişkiden kaçınılmalıdır. Tedavi sonrasının sorunsuz geçmesi için doktor tarafından reçete edilen ağrı kesiciler zamanında kullanılmalıdır.
Ameliyattan sonraki bir hafta boyunca araç ve uçak seyahatlerinden kaçınılmalıdır. Güçlü baskılara maruz bırakılmamalıdır. Ameliyattan sonra doktor tavsiyesine göre bir veya iki gece müşahede için hastanede kalınması gerekir. Dikişler bir hafta sonra alınır. İşlem sonrası oluşabilecek ödem ve morluklar ortalama bir ay sonra azalmaktadır. Yüzün tam şeklini alması 3-4 ayı bulabilir. Klasik bir yüz germe işleminin sonuçları 5-10 yıllık bir süre boyunca görülür. Bu süre ameliyat sonrası doktorun talimatlarına uyarak, kilo alıp vermemek, uygun vitamin ve takviyeleri almakla uzatılabilir.

Alt Yüz Germe

Alt yüz germede amaç çene, boyun ve yanaklardaki sarkmaları tedavi etmektir.

Endoskopik Yüz Germe

Üst ve orta yüz germe ameliyatlarına dahil edilen bir yüz germe tekniğidir ve küçük kesilerden girilen bir kamera ile tedavi edilecek doku alanlarının belirlenmesinde kullanılır.

Orta Yüz Germe

Göz ve dudak bölgesini tedavi etmek için kullanılan bir yüz germe ameliyatıdır.

Periost Yüz Germe

Periosteum altındaki dokuyu yani kemik zarını tamir etme tekniğidir.

Kompozi̇t Yüz Germe

Kompozit yüz germe tekniğinde cilt, deri altı, kas ve yağ dokusu birlikte gerilir. Daha çok orta yüz germe tekniğinde kullanılan bu teknik, geleneksel yüz germe ameliyatlarına göre orta yüz bölgesinde daha etkilidir.

Tam Yüz Germe

Adından da anlaşılacağı gibi üst, orta ve alt yüz ameliyatına göz kapağı ve yanak bölgeleri eklenerek ciltteki şekil bozukluklarının giderilmesine tam yüz germe ameliyatı denir.

Yüz Germe Yöntemleri:

Boyun germe ameliyatı, yaşlanmaya bağlı olarak çene, boyun ve yanak bölgelerinde oluşan cildin kırışık, gevşek ve sarkık görünümünü ortadan kaldırmak için yapılan bir estetik ameliyat türüdür. Boyun germe ameliyatı, deforme olan boyun bölgesinin daha genç, sağlıklı, taze ve sıkı görünmesini sağlar. Ameliyat ortalama 3-5 saat sürer ve genel anestezi altında yapılır. Kulağın önünden kulak arkasındaki saçlı deriye uzanan bir kesi veya çene altından yapılan kesiler, deri altı dokusunu, kas dokusunu ve elastikiyetini kaybetmiş cildi sıkılaştırır ve fazla dokuyu uzaklaştırır. Genellikle yüz germe ameliyatları ile birlikte uygulansa da boyun germe ameliyatlarının sadece boyun bölgesinin görünümünden şikayet eden kişiler için kurtarıcı bir çözüm olduğu söylenebilir.

Boyun germe ameliyatı öncesinde yapılacak olan doktor muayenesi sırasında kullanılacak teknik ve uygulama yapılacak bölge veya alanlar belirlenir. Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, hasta işlemden en az 8 saat önce hiçbir şey yememeli veya içmemelidir. Kan sulandırıcı ilaçlar en az 2 hafta önceden kesilmelidir. İşlem öncesi ve sonrası en az 15 gün sigara ve alkol tüketiminden kaçınılmalıdır. Boyun germe ameliyatından 4-6 saat sonra hasta ayağa kalkabilir. Ameliyattan yaklaşık bir hafta sonra bandajlar çıkarılır. İşlemden sonra ortalama 14 gün içinde şişlik ve morluklar azalacaktır. Bu dönemde doktorun önerdiği buz tedavisi ihmal edilmemeli ve ameliyat sonrası dönemin rahat geçmesi için doktor tarafından reçete edilen ağrı kesiciler alınmalıdır.

Yüz Ve Boyun Askı Ameli̇yatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yüz Ve Boyun Germe İçi̇n Yaş Sınırı Var Mı?

Yüz ve boyun germe için ortalama yaş 45-50’dir. Bu yaştan önce işlem yapılana kadar ameliyatsız yöntemler daha uygundur. Her durumda, uygun yaşı belirlemek için bir tıbbi muayene yapılmalıdır.

Yüz Ve Boyun Germe Kalıcı Sonuçlar Sağlar Mı?

Ameliyatın ortalama süresi 10 yıl olmasına rağmen özen, titizlik ve doktor tavsiyelerine uyularak süreç uzayabilir. İşlem sonrası kilo alımı veya kaybı ya da iyileşme sürecindeki dikkatsizlik raf ömrünü kısaltacaktır.

Yüz Ve Boyun Germe İşlemleri Ağrılı Mı?

Ameliyat genel anestezi altında yapıldığından işlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. İlerleyen dönemde hastanın ağrı eşiğine bağlı olarak hafif ve orta şiddette ağrı oldukça normaldir. Bunlar doktor tarafından reçete edilen ağrı kesiciler ile kolaylıkla tedavi edilebilir.

Yüz Germe Kaç Yıl Sürer?

Bu konuda özel bir bilgi verilemez. Muayene sırasında kişinin gençlik fotoğrafları incelenir ve olası sonuç iletilir. Ortalama tahminler 10-15 yıllık bir gençleştirme içindir.

Kaç Yaşına Kadar Yüz Germe Yaptırabi̇li̇rsi̇ni̇z?

Yüz germe için üst yaş sınırı yoktur. Yüz germe kişinin sağlık durumu elverdiği sürece her yaşta yapılabilir.

Yüz Ve Boyun Germe Ameli̇yatından Sonra İz Kalır Mı?

Yüz ve boyun germe ameliyatları çok küçük kesiler yapmayı içeren ameliyatlardır. Ancak cilt yapısına ve hassasiyetine bağlı olarak hafif bir iz kalabilir. Ortalama 6 ay sonra izler solmakta ve konumlarından dolayı artık fark edilmemektedir.

Yüz Ve Boyun Askı Fi̇yatları 2022

Yüz ve boyun germe ameliyatının fiyatını belirlemek için tıbbi muayene şarttır. Fiyatlar kullanılacak tekniğe ve işlem yapılacak alana veya bölgelere göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Güzellik Turizminde Yüz Ve Boyun Askının Yeri

Türkiye, son teknoloji tesislere sahip lüks hastaneleri, alanında uzman dünyaca ünlü cerrahları ve uygun fiyatları ile en iyi güzellik turizmi ülkeleri listesinde istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Özellikle İstanbul, hastayla gelişten gidişe kadar ilgilenen, transfer ve konaklama ayarlayan acenteleri ile yoğun bir uğrak limanıdır. Gönderilen fotoğraflara göre muayene sonrası yüz ve boyun germe planlanabilir. Bu durumda yurtdışından gelen hastaların muayene ve fiyat bilgisi için önceki ve güncel fotoğraflarını acenteye göndermeleri yeterlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP